82میلیون مترمکعب آب آشامیدنی در اختیار استانهای جنوبی کشور قرار گرفت

اسلام قدمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار آب آشامیدنی در اختیار استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، فارس و بخشی از مناطق کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.
وی با اشاره به خشکسالی سال زراعی جاری و کاهش ورودی آب سدکوثر تصریح کرد: میزان رهاسازی آب از سدکوثر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر شده است.
قدمی تصریح کرد: امسال همچنین 47 میلیون مترمکعب از آب سد کوثر گچساران برای مصرف کشاورزان مناطق لیشتر و خیرآباد از توابع گچساران رهاسازی شد.
وی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 33میلیون متر مکعب از آب سد کوثر گچساران برای نیازهای زیست محیطی و دو میلیون متر مکعب نیز برای بخش صنعت این شهرستان رها سازی شده است.
وی بیان کرد: ذخیره آب سد کوثر هم اکنون 348 میلیون متر مکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 116میلیون متر مکعب کاهش داشته است.
قدمی گنجایش مخرن سدکوثر را 580 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: آب سد کوثر از رودخانه خیرآباد تامین می شود که رودخانه یادشده از رودهای شاه بهرام و دهدشت بوجود می آید.
سد ملی کوثر در 55 کیلومتری غرب دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
8143/6162

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.