76 حلقه چاه غیرمجاز در اهر مسدود شد

به گزارش ایرنا ، سید محمد عابدی روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گفت: امسال 170 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی شده است.
وی بر استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی و خانگی تاکید کرد و گفت: برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، رعایت الگوی کشت ضروری است.
وی، همچنین بر جلوگیری از توسعه غیرمجاز اراضی باغی در پایاب سد ستارخان و حریم رودخانه ها تاکید کرد و گفت: انتقال آب به اراضی کشاورزی از طریق لوله و پوشش کانال های روباز کشاورزی در کنار اجرای سامانه های نوین آبیاری باید گسترش یابد.
فرماندار اهر، تنها راهکار جلوگیری از مصرف بی رویه آب در اراضی پایاب سد ستارخان را نصب کنتورهای حجمی دانست و خواستار همکاری کشاورزان در این زمینه شد.
دادستان عمومی و انقلاب اهر نیز در این جلسه گفت: مسئولان قضایی شهرستان اهر با مصرف غیرمجاز آب برخورد می کنند و هیچ اغماضی هم در این زمینه نخواهد شد.
یعقوب شهبازپور گفت: با توجه به اینکه آب متعلق به همه مردم است، به پرونده های مربوط به آب در کمترین زمان رسیدگی و حکم صادر می شود.
7225/6132/3071/6183

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.