63کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در برخوار معدوم شد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار روز یکشنبه به نقل از محمد حق شناس اضافه کرد: این شبکه در راستای اعمال وظایف قانونی در روزهای تاسوعا و عاشورا با اتکا به توان کارشناسی خود با گسترش خدمات در تمامی نقاط شهرستان، برنامه بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی را با موفقیت بصورت فراگیر و همزمان اجرا کرد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار تصریح کرد: برای این بازرسی ها، هشت نفر کارشناس به همراه ناظرین شرعی در قالب چهار گروه ثابت و سیار به ادای تکلیف شرعی ذبح قربانی از سوی شهروندان نظارت کردند.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح حدود 272 راس دام زنده پیش از قربانی تحت بازرسی بهداشتی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با نظارت و بازرسی بهداشتی این تعداد لاشه دام قربانی شده، مقدار 63 کیلو گوشت و 198 قطعه آلایش (کبد، ریه و کلیه) غیرقابل مصرف و ناسالم ضبط، معدوم و گام موثری در راستای تامین سلامت عزاداران حسینی و جامعه برداشته شد.
حق شناس افزود: بمنظور اجرای این طرح، گروه های ثابت و سیار دامپزشکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قالب یک شیفت کاری از ساعت 8 تا 13 سازماندهی و خدمات لازم را به عزاداران ارائه کردند.
د/6994/ 2093

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.