628 طلبه خواهر در استان کردستان مشغول تحصیل علوم دینی هستند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی عصر شنبه در دیدار بانوان طلبه استان کردستان با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید، خاطرنشان کرد: آمار بانوان طلبه در استان کردستان از سال 81 تا 89 از 261 به 628 نفر رسید.
وی ادامه داد: در شهرستان های بیجار و قروه تعداد 76 طلبه خواهر در سطح سه در حال تحصیل هستند و بقیه طلاب در سطح دو می باشند.
صالحی همچنین اظهار داشت: حوزه های علمیه خواهران کردستان از سال 90 تا کنون 21 جلسه شورای علمی و پژوهشی با 249 مصوبه را برگزار کرده است.
وی برگزاری 97 کرسی آزاد اندیشی در سطح مدرسه های حوزوی خواهران، اعزام مبلغ به 460 مدرسه، انجام دو هزار و 900 مورد فعالیت تبلیغی در مدارس استان، دو هزار و 700 مورد تبلیغ در مجالس عمومی و تشکیل 12 انجمن علمی و پژوهشی در مدرسه های سطح دو حوزه را از دیگر فعالیت های حوزه های علمیه خواهران در استان کردستان ذکر کرد.
صالحی ادامه داد: تاکنون 202 جلسه درس اخلاق با حضور استادان در حوزه های علمیه خواهران استان کردستان برگزار شده است.
وی همچنین گفت: حوزه های علمیه در شهرهای سقز و کردستان از نظر مالی با مشکل و کمبود امکانات مواجه هستند که توجه و حمایت مراجع عظام تقلید و سایر بزرگان را می طلبد.
جمعی از بانوان طلبه از استان کردستان عصر امروز با آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در قم دیدار کردند. ک/3
7401 / 1175 /

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.