6کشته در درگیری پلیس ترکیه با داعش

رسانه های ترکیه روز دوشنبه در خبر فوری با عنوان این مطلب از کشته شدن 6 تن در عملیات بامداد امروز نیروهای پلیس در دیاربکر خبر دادند.
پایگاه خبری دوغان نوشت ، در عملیات نیروهای ویژه پلیس علیه عناصر ( گروه تکفیری صهیونیستی ) داعش که بامداد امروز با یورش نیروهای پلیس به خانه ای در محله کایا پنار دیاربکر آغاز شد ، 4 تن از عناصر داعش کشته شدند.
دو مامور پلیس ترکیه نیز که در درگیری میان نیروهای پلیس و عناصر داعش زخمی شده و به بیمارستان انتقال یافته بودند ، در بیمارستان جان خود را از دست دادند.
‘اردم ارن’ نماینده حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه هفته گذشته در گفتگو با شبکه تلویزیونی ‘بوگون’ گفته بود ،اطلاعات وی از وجود 4300 تروریست گروه داعش در ترکیه حکایت دارد که 200 نفر از آنها خود را برای انجام اقدامات تروریستی از جمله انتحاری آماده می کنند.
وی افزود: دولت ترکیه با همه دستگاههای امنیتی خود در روابط خطرناکی با گروه تروریستی داعش دست دارد.
به ادعای وی این دستگاهها از دو سال پیش به طور کامل از تحرکات عاملان انتحاری که خود را در شهر سوروچ در تیرماه گذشته و ماه جاری در آنکارا منفجر کردند، آگاه بودند.
ارن افزود : وی نگرانی شدید خود را از اطلاعاتی که به وی می رسد به اطلاع نخست وزیر ترکیه رسانده است و این اطلاعات از تداوم وجود عناصر داعش در داخل ترکیه و در مرز با سوریه از جمله پادگانهای آموزشی در مناطق مختلف ترکیه و جمع آوری کمک های مالی و جذب عناصر جدید حکایت دارد.
این نماینده مجلس ترکیه گفت: دستگاه اطلاعاتی ترکیه از همه این اقدامات و فعالیت های خطرناک چشم پوشی می کند.
خاورم ** 2010**1566

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.