30 میلیارد ریال صرف ایجاد تعادل در منابع آب های زیرزمینی استان می شود

حسین امامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی و تغذیه مصنوعی دشتها طرح ملی است، که هدف اصلی از اجرای طرح ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا در تمام آبخوان های زیرزمینی مناطق مختلف استان است..
وی اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب در استان را گامی بلند در صرفه جویی این ماده حیاتی با ارزش اقتصادی ذکر کرد و افزود: مدیریت منابع آب در میزان کاهش بحران آب تاثیرگذار است که نیاز به همکاری همه مردم در این امر مهم و حیاتی است.
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان پارسال برای اجرای طرح تعادل بخشی آب در خراسان جنوبی شش میلیارد ریال اختصاص داشت.
امامی با تاکید بر اینکه اهمیت اجرای طرح مذکور در استان بسیاربالاست، بیان کرد: سفره های منابع آبی خرسان جنوبی سالانه با کسری 170 میلیون مترمکعب آب رو به روست.
این مسئول اضافه کرد: وجود این میزان بیلان منفی نشانگر نبود تعادل میان تغذیه و برداشت آب از منابع آبی استان است که با ادامه این روند بحران آب تشدید خواهد شد.
امامی در ادامه به پروژههای 15 گانه طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب اشاره کرد و گفت: ا زاین تعداد 11 پروژه مربوط به شرکت آب منطقه ای، سه پروژه توسط جهاد کشاورزی و یک پروژه با همکاری سازمان زمین شناسی کشور اجرا می شود.
وی اظهار امیدواری کرد: با تکمیل و اجرایی شدن تمامی زیر پروژه های این طرح و نیز نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های آب کشاورزی گام موثری در حفاظت از منابع آب زیرزمینی استان برداشته شود.ک2
2047/7556

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.