290 زندانی جرائم غیرعمد گلستان در انتظار یاری نیکوکاران

سعید طالبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: آزادی این زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند تامین 100 میلیارد ریال است.
وی در خصوص جرائم این زندانیان اضافه کرد: از این تعداد 150 نفر بدهی مالی، 63 نفر بدهی مهریه، 37 نفر تصادف منجر به جرم، 24 نفر تصادف منجر به فوت، 15 نفر بدهی نفقه داشته و یک نفر با جرم شبه عمد حوادث کارگاهی می باشد.
به گفته وی میزان بدهی هر یک از زندانیان جرائم غیرعمد استان از 30 میلیون تا 10 میلیارد ریال است.
طالبی از نیکوکاران خواست برای کمک به آزادی این زندانیان، ستاد دیه استان را یاری دهند.

* 123 زندانی جرائم غیرعمد در گلستان آزاد شدند
مدیرعامل ستاد دیه گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 123 زندانی جرائم غیرعمد در استان با پرداخت وام و کمک خیران آزاد شده اند.
به گفته وی در آزادی این تعداد زندانی حدود 100 نیکوکار مشارکت داشتند.
وی افزود: جرائم این تعداد زندانی بیشتر در زمینه بدهی مالی، تصادف و پرداخت مهریه بود.
طالبی همچنین از آزادی پنج زندانی جرائم غیرعمد در استان با کمک 360 میلیون ریالی یک خیر تهرانی خبر داد و گفت: زندانیان آزاد شده بیشتر از گنبدکاووس هستند.
مدیرعامل ستاد دیه گلستان با تقدیر از کمک نیکوکاران استانی و کشوری برای احیای انسان های آسیب دیده از جرائم غیر عمد، افزود: اسامی زندانیان جرائم غیر عمد استان در نامه ای به ستاد دیه کشور اعلام شده است تا با اطلاع رسانی مناسب این ستاد کمک های خیران مناطق مختلف جذب شود.
6204/1648

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.