28 تن در درگیری های مرزی سودان با اتیوپی کشته شدند

روزنامه سودانی رای العام روز چهارشنبه نوشت، این درگیری ها در مناطق الفشقه ، القریشه ، باسندا و القلابات روی داده است.
در بیانیه ای که از سوی وزارت کشور سودان منتشر شده آمده است ، درگیری در مرزهای سودان با اتیوپی در ایالت القضارف منجر به کشته شدن 16 شهروند و زخمی شدن 12 تن گردید و 7 کشاورز نیز ربوده شدند و 295 راس گاو و گوسفند نیز به سرقت رفته است.
در این بیانیه آمده است، نیروهای دولتی سودان در مرزهای این منطقه با 6 مورد حمله مستقیم مواجه شده اند.
در همین حال پارلمان سودان به وزارت کشور اعلام کرده هر چه سریع تر نیروهای نظامی را به منظور جلوگیری از نا امنی فزاینده از سوی شورشیان در مرزها به خصوص در منطقه دارفور و منطقه مرزی آبی با سودان و الفشقه در مرز با اتیوپی و گذرگاه های مرزی با کشور سودان جنوبی مستقر کند.
ابراهیم احمد عمر رئیس مجلس سودان در گفت و گوی مطبوعاتی با اشاره به اهمیت هماهنگی بین نیروهای مسلح و پلیس در آینده برای مقابله با چالش های پیشرو اعلام کرد که سودان باید در خاک کشور حاکمیت خود را گسترش دهد و حضور امنیتی را در همه مناطق و ایالت های سودان محقق کند.
دو هفته پیش نیز منابع آگاه از درگیری نیروهای سودانی با یک گروه مسلح اتیوپیایی در مرزهای مشترک خبر دادند.
به گفته این منابع این درگیری ها پس از آن آغاز شد که سپتامبر گذشته نیروهای دفاع ملی وابسته به ارتش سودان با گروه های اتیوپیایی در این منطقه مرزی درگیر شدند که در اثر آن ، حدود هشت اتیوپیایی کشته شدند.
یادآور می شود اختلافات مرزی یکی از مشکلات حل نشده سودان با اتیوپی به شمار می رود.
خاورم**1408**1566

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.