255 مقاله از داخل و خارج ایران به کنگره علمی ام اس در مازندران رسید

دکتر محمود عابدینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : هیات داوران این کنگره 39 مقاله پزشکان ایرانی داخل و خارج از کشور را برای سخنرانی در مهلت دو روزه برگزاری این کنگره انتخاب کردند.
وی اضافه کرد : مابقی 216 مقاله ثبتی در دبیرخانه این رویداد علمی و آموزشی در قالب پوستر تدوین و به سه پوستر برتر نیز از سوی دبیرخانه جوایزی اهداء می شود.
رئیس هیات مدیره انجمن ام اس مازندران هدف اصلی از برگزاری کنگره شناساندن این بیماری جدید قرن به مردم و چگونگی مدارا با آن اعلام کرد.
دکتر عابدینی گفت : طبق آمار رسمی حدود 85 هزار نفر در ایران به بیماری ام اس مبتلا هستند که اکثر این بیماران را زنان و دختران جوان تشکیل می دهد.
وی استرس، فشارهای عصبی و روحی روانی را علت اصلی بروز این بیماری در افراد دانست و مهمترین راهکار برای کاهش این فشارها را نیز ورزش دانست.
این پزشک متخصص مغز و اعصاب مازندران گفت: در این استان حدود سه هزار نفر به ام اس مبتلا هستند که بیشتر مبتلایان به این بیماری در مازندران را زنان و دختران جوان 20 تا 30 سال تشکیل می دهند.
به گفته وی مازندران رتبه نهم کشور را در جمعیت بیماران ام اس در کشور دارد و انجمن ام اس استان نیز از 12 سال قبل برای کمک های مادی و مشاوره ای به این بیماران با دو شعبه در ساری و بهشهر فعال شد.
دکتر عابدینی مهمترین مشکل بیماران ام اس را تا قبل ازاجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم گرانی و کمبود دارو دانست و گفت: در حال حاضر بیماران ام اس همانند سایر بیماران خاص در کشور به صورت رایگان درمانشان برای کنترل بیماری پیگیری می شود.
دوازدهمین کنگره علمی ام اس 21 و 22 آبان ماه سالجاری در دانشکده دندانپزشکی پیامبر اعظم(ص) ساری با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار می شود.ک3
6982/1899

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.