200 حلقه چاه آب غیرمجاز کشاورزی در زیرکوه و قاینات وجود دارد

محمد نعیمی روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرکوه، اظهارکرد: در 10سال گذشته 64 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در این شهرستان مسدود شد که با این اقدام از برداشت یک هزار و 432 متر مکعب آب اضافی جلوگیری شد.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت از اضافه برداشت آب از 119حلقه چاه کشاورزی جلوگیری شده است.
مدیر امور منابع آب شهرستان های قاینات و زیرکوه تعداد چاه های کشاورزی دارای پروانه را 151حلقه ذکر کرد که به گفته وی تاکنون 70 حلقه چاه در اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به کنتور هوشمند مجهز شد.
نعیمی همچنین احداث سد فرخی قاین را یکی از مهمترین مزیت های شهرستان عنوان کرد و افزود: احداث این سد تاثیر بسزایی در کشاورزی و جمع آوری آب سطحی منطقه دارد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد آب در بخش کشاورزی به مصرف می رسد، از بهره برداران خواست، علاوه بر روش های آبیاری نوین، تجهیز چاه های کشاورزی به کنتور هوشمند را در دستور کار خود قرار دهند.
این مسئول یادآور شد: قاینات و زیرکوه با کمبود آب مواجه اند برای رفع مشکل نیاز به توجه ویژه است و تنها راهکار حل بحران، مدیریت درست مصرف آب است.ک2
2047/7556

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.