200 برنامه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی دراستان مرکزی اجرا می شود

سرهنگ محسن گلشن زاده عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: عطرافشانی قبور مطهر شهدای دانش آموز، همایش استانی اعضای کمیته های هماهنگی و پشتیبانی آموزش و پرورش در کانون امام خمینی (ره) ، سرکشی به خانواده شهدای دانش آموز و ایثارگر، کوه پیمایی، حضور سازمان یافته دانش آموزان بسیجی در نمازهای جمعه از جمله این برنامه ها است.
وی اضافه کرد: تشکیل جلسه مشترک حلقه های صالحین در مصلاهای نمازجمعه، برگزاری یادواره شهیدان “ایران قربانی» و “رضا سلیمانی ابهری» شهدای شاخص کشوری به همراه 36 هزار شهید دانش آموز کشور در شهرستان شازند، برگزاری صبحگاه مشترک سراسری و برنامه نمادین صبحگاه در دبیرستان شکرایی اراک از دیگر برنامه های تدارک شده به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی است.
وی، برنامه مشترک پدافند غیرعامل استانداری، حراست آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی ، اجرای رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان های استان و برنامه نمادین آن در دبیرستان علامه حلی اراک ، دیدار دانش آموزان نخبه با ائمه جمعه استان که برنامه نمادین آن همزمان با چهارمین روز ازهفته بسیج دانش آموزی در دفتر آیت الله دری نجف آبادی در اراک برگزار می شود را از دیگر برنامه های این هفته ذکر کرد.
وی افزود: برگزاری همایش پیاده روی، مسابقه دوی رهروان شهدا ویژه دانش آموزان پوینده ، هم اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با فرمانداران و تجلیل از این نخبگان، عزاداری جوانان عاشورایی در سراسر استان، راهپیمایی سراسری دانش آموزان در تمامی شهرستان های استان در روز مقاومت و استکبارستیزی و برپایی ایستگاه های مسابقه نقاشی امیدان با موضوع مرگ بر آمریکا از دیگر برنامه های تدارک شده در هفته بسیج دانش آموزی در استان مرکزی است.
120 هزار دانش آموز دختر و پسر در 19 حوزه بسیج دانش آموزی شامل چهار حوزه در اراک ، سه حوزه در ساوه و نوبران ، دو حوزه در شازند ، دو حوزه در خمین و یک حوزه در هر کدام از دیگر شهرستان های استان مرکزی سازماندهی شده اند.
6066/6012

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.