19 غیرنظامی یمنی در بمباران هوایی عربستان کشته شدند

به گزارش خبرنگار المیادین، بمب افکن های عربستان و متحدانش بار دیگر یک خودروی غیر نظامی را در منطقه المغسل در ناحیه مجز در استان صعده هدف قرار دادند.
طی این حمله، 19 غیر نظامی از جمله چند زن و کودک کشته شدند.
این در حالی است که جنگنده های عربستانی روز گذشته (سه شنبه) نیز شهر تاریخی شبام و استادیوم ورزشی در منطقه کوکبان استان المحویت یمن را بمباران کردند.
این جنگنده ها همچنین مجتمع دولتی، موسسه عمومی آب آشامیدنی و انبارهای این موسسه در مجاورت مجتمع دولتی در استان المحویت را طی دو نوبت بمباران کردند که بر اثر آن تجهیزات آب آشامیدنی این شهر ویران شد.
از سوی دیگر کنگره مردمی یمن حمله عربستان به دو جزیره عقبان و کدمان در دریای سرخ را که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 200 تن از صیادان و امداد رسانان شد، محکوم کرد.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.
بر اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا مجروح شده اند.
خاورم**9329**1144

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.