15 تیم امدادی سیستان وبلوچستان آماده اعزام به کشورهای زلزله زده است

رسول راشکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های امدادی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از نخستین ساعات وقوع زلزله در کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان در همسایگی جنوب شرقی کشور در حالت آماده باش بسر می برند تا در صورت نیاز به این مناطق اعزام شوند.
وی گفت: امدادگران سیستان و بلوچستان با تمام تجهیزات و سگ های زنده یاب آماده اعزام به مناطق زلزله زده هستند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین در صورت نیاز کادر پروازی یک دستگاه بالگرد، آمبولانس، تیم های پزشکی و بیمارستان صحرایی این جمعیت به منظور انتقال و مداوای مجروحان زلزله به کشورهای جنوب شرق کشور اعزام می شوند.
زمین لرزه ای به بزرگی هفت و پنج دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دوشنبه پاکستان، هند، افغانستان و تاجیکستان را لرزاند.
موسسه زلزله نگاری آمریکا در گزارشی اعلام کرد که زلزله ای به بزرگی 7.6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر ) منطقه ای در شمال شرق افغانستان را لرزاند و در بخش های وسیعی از کشورهای هندوستان، پاکستان و تاجیکستان نیز احساس شد.
این زلزله در 82 کیلومتری جنوب شرقی فیض آباد در منطقه ای بیابانی در رشته کوه های “هندوکش» و در عمق 196 کیلومتری زمین رخ داده است.
مرکز لرزه نگاری آمریکا عمق این زلزله را 196 کیلومتری زمین اعلام کرد که در کشورهای هندوستان، تاجیکستان، قرقیزستان و پاکستان نیز احساس شده است .
8005/3042/6081/ 6075

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.