13 هزار مترمکعب مخازن آب آشامیدنی کهگیلویه و بوبراحمد گندزدایی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید یعقوب فرجی عصر سه شنبه در نشست با جمعی از کارکنان و معاونان ستادی شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این مدت 50 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهرهای استان نیز شستشو و گندزدایی شده است.
وی بیان کرد: در شش ماه نخست امسال به منظور حفظ بهداشت 200 کیلومتر از شبکه توزیع آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد استان نیز شستشو و گندزدایی شد.
فرچی با اشاره به حساسیت و کنترل کیفیت آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: حفظ کیفیت و بهداشت آب این استان همواره جزو اصلی ترین اولویت های شرکت آبفای شهری استان است.
وی عنوان کرد: در راستای کیفیت سنجی و کنترل بهداشت آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد آزمایش های مختلفی از جمله آزمون های شیمیایی، باکترولوژی، هتروتروف و کلرسنجی به طور متناوب و پیوسته و بر اساس استانداردهای مشخص انجام می شود.
فرجی ابراز داشت: آزمون های شیمیایی و باکترولوژی فاضلاب از دیگر آزمون هایی است که در راستای کیفیت سنجی فاضلاب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد در واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه شرکت آبفای شهری این استان انجام می شود.
وی افزود: واحد بهره برداری و کنترل کیفیت شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد با حساسیت هر چه تمام تر نسبت به حفظ بهداشت و کنترل کیفیت آب آشامیدنی مردم این استان انجام وظیفه می کند.
فرجی گفت: کیفیت آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر آنکه در شرکت آبفای شهری این استان مورد بررسی و کنترل قرار می گیرد از سوی مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز کنترل می شود.
مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از 138 هزار مشترک آب و حدود 27 هزار مشترک فاضلاب است.
7535/6162

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.