13 آبان کم نظیرترین فرصت برای طرح پیام جهانی استکبارستیزی است

به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، حسین کاشانی پور در آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله 13 آبان افزود: یکی از مهم ترین پیام های جهانی انقلاب اسلامی که همزاد انقلاب و نهضت حسینی امام خمینی (ره) است، پیام استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و سلطه مستکبران عالم است که تجلی آن در یوم الله 13 آبان مشهود می شود.
وی ادامه داد: مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در یوم الله 13 آبان لبیک بلند ملت شجاع و ظلم ستیز ایران به دعوت هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) در ظهر عاشورا و ترجمان شعار هیهات مناالذله ایشان در صحرای کربلا است.
کاشانی پور افزود: از همان ابتدا در حرکت و نهضت عاشورایی و پیام،دعوت و جهت گیری های حضرت امام خمینی(ره) می بینیم که ایشان در نهضت و قیام و حرکت خود اصل ریشه فساد و مقابله با گسترش و نفوذ آن در عالم را نشانه گرفته اند.
وی با بیان اینکه عناصر زورگو و افرادی که به ملت هایشان ستم می کنند، در همه جا حضور دارند، علت این مسئله را حمایت استکبار جهانی از این عناصر دانست.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله 13 آبان، ریشه مبارزه با استکبار را در مکتب سراسر نورانی قرآن و اهل بیت (ع) و برخاسته از بعثت پیامبر اکرم (ص) دانست؛ بعثتی که با ندای قولو لا اله الّا الله تفلحوا، شرط رستگاری و اساس آن، کنار زدن غیر خدا به عنوان صاحبان و دارندگان قدرت در عالم است.
کاشانی پور تصریح کرد: در راه مبارزه با استکبار و سلطه و ظلم ستیزی باید به ریشه ها بازگردیم؛ به عنوان مثال زمانی که مقام معظم رهبری در بیانات خود بارها متذکر می شوند که بحث استکبار ستیزی اساساً بحث قرآنی است و اگر ما استکبارستیزی نکنیم، نمی توانیم بگوییم که تابع قرآن هستیم» این خود یک ارجاع مناسب و مهم به اصل و اساس راه مبارزه با استکبار است و اهمیت این راه را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: باید از فضای محرم و برکات قیام ابا عبدالله الحسین (ع) در راستای تبیین، تحلیل و چرایی مبارزه با استکبار و دمیدن روح تازه به مراسم یوم الله 13 آبان بهره مند شد.
کاشانی پور با اشاره به اینکه مراسم یوم الله 13 آبان امسال به دلیل مطرح شدن بحث برجام و پسابرجام از شرایط ویژه ای برخوردار است، گفت: برخی از وادادگان در برابر استکبار جهانی در داخل و خارج، به دنبال گرفتن محتوا، هویت و پیام اصلی ظلم ستیزی انقلاب اسلامی هستند.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله 13 آبان افطود: باید با ظرفیت بالا مراسم و تظاهرات یوم الله13 آبان، آمادگی ملت را برای بستن روزنه های نفوذ و رخنه دشمن به جهانیان نشان دهیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پایان این جلسه اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله13 آبان، نمایندگان نهادها، سازمان ها و دستگاه ها به بحث و بررسی پیرامون هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراسم 13 آبان پرداختند.
فراهنگ**9362**1027

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.