۵۹ مخترع در چهارمحال و بختیاری شناسایی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی بنیادیان ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: قبل از تاسیس بنیاد نخبگان استان چهارممحال بختیاری سه مخترع شناسایی شده بود که بعد از تاسیس بنیاد نخبگان این استان، ۵۹ نفر مخترع در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

وی افزود: این مخترع ها اختراعات خود را به ثبت رسانده اند و مورد تائید بنیاد نخبگان هستند.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۷۲ نفر برتر در حوزه المپیاد های علمی در استان چهارمحال و بختیاری تحت حمایت های بنیاد ملی نخبگان هستند.

وی با بیان اینکه ۵۵ نفر در حوزه نفرات برتر آزمون سراسری عضو بنیاد ملی نخبگان چهارمحال و بختیاری هستند، عنوان کرد: این 55 نفر توانسته اند در آزمون های سراسری رتبه دو رقمی کسب کنند.

وی یادآور شد: جشنواره های علمی مختلفی همچون خوارزمی، رازی و… تحت تائید بنیاد ملی نخبگان هستند و کسانی که بتوانند در این جشنواره ها مقامی کسب کنند، می توانند عضو بنیاد ملی نخبگان بشوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هم اکنون در حوزه جشنواره ها ۴۳ نفر عضو بنیاد ملی نخبگان استان چهارمحال و بختیاری است و از حمایت های این بنیاد بهره مند می شوند.

مجتبی بنیادیان یادآور شد: هم اکنون بنیاد نخبگان در راستای حمایت از نخبه پروری تلاش های بسیار در سطح استان چهارمحال و بختیاری انجام داده است که می توان به حمایت های مالی از انجمن های علمی دانشگاه ها، توسعه مدارس، حمایت از کانون های علمی و… اشاره کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد: هم اکنون کارگروه های تخصصی در سطح استان مانند کارگروه فرش ایجاد شده است که تلاش داریم افراد خبره حوزه های مختلف را در سطح استان شناسایی کنیم.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.