۵۰۰ کلاه ایمنی در طرح آموزش راکبان موتورسیکلت غرب گیلان توزیع شد

سید مرتضی عظیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ۵۰۰ کلاه ایمنی رایگان در طرح آموزش راکبان موتورسیکلت توزیع شده است، اظهار کرد: امسال هفتمین سال اجرای طرح آموزش راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده در استان گیلان است که این طرح از سی و یکم شهریور ماه به اجرا در آمده است.

وی موتورسواران و عابران پیاده را یکی از آسیب پذیرترین گروه های فعال در ترافیک دانست و افزود: هدف از اجرای این طرح آموزش به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده در راستای کاهش آمار تلفات در حوادث رانندگی است.

عظیمی ادامه داد: ایجاد احساس مسئولیت در عابران پیاده و موتورسواران در قبال ایمنی خود و دیگران و آموزش مهارت های لازم درباره حضور ایمن در ترافیک نیز از دیگر اهداف این طرح است.

وی توزیع بروشور و جزوات آموزشی و ترافیکی در بین موتورسواران، عابران پیاده، دانش آموزان و خانواده های موتور سوران را بخشی از برنامه های این طرح نام برد و اعلام کرد: این طرح در ۱۰ روستای شهرستان صومعه سرا و هفت روستای شهرستان شفت اجرا شده است.

بر اساس آمار اعلام شده، ۸۰ درصد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در گیلان مربوط به راکبان موتور سیکلت و عابران پیاده است.

گیلان در صدر جدول کشته ها در حوادث رانندگی با موتور سیکلت در محدوده برون شهری است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.