۴۵۵ دانش آموز دختر دامغانی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار سیدمحمدرضا حسینی غروب چهارشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اعزام دانش آموزان دختر دامغانی به مناطق عملیاتی جنوب در محل سالن جلسات شهید حسین علی آبادی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دامغان اظهار داشت: نخستین کاروان دانش آموزان دختر مقطع متوسطه دامغان در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب روز نهم آبان و به مدت چهار روز و از طریق قطار و ایستگاه راه آهن دامغان انجام خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: از این تعداد دانش آموز ۳۵ دختر از منطقه امیر آباد بوده که در قالب همین کاروان به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

کاروان راهیان نور حرکتی ارزشی است

فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه دامغان با بیان اینکه دانش آموزان اعزامی و در طی مدت حضور از مناطق عملیاتی چون پادگان شهید محمودوند، هویزه، پاسگاه زیر، اروند و شلمچه بازدید خواهند کرد افزود: اعزام نوجوانان و جوانان به مناطق جنگی تحت عنوان کاروان راهیان نور حرکتی ارزشی و در راستای تعمیق فرهنگ جامعه با مفاهیم معنوی است.

حسینی یادآور شد: بازسازی کامل لحظه ها و صحنه های دفاع مقدس و به منظور حفظ تحکیم، تداوم و فرهنگ ایثار و انتقال آن به نسل حاضر از مهم ترین اهداف اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی در قالب کاروان راهیان نور است.

وی با بیان اینکه شکست دشمن در جنگ تحمیلی به دلیل حضور و حمایت مردم از انقلاب بوده است گفت: هم اکنون دشمن پس از ناامیدی گزینه حمله نظامی با تغییر سیاست های خود می خواهد به تهاجم فرهنگی روی آورد اما با هوشیاری و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا این حربه نیز کارساز نیست.

راهیان نور تاثیر بسزایی در اشاعه فرهنگ ایثار دارند

معاون آموزش و نوآوری مدیریت آموزش و پرورش دامغان نیز در این نشست، گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور تأثیر بسزایی در تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارد.

حسن حبیبیان با اشاره به اهداف اعزام دانش آموزان تحت عنوان کاروان راهیان نور، افزود: اردوهای راهیان نور می تواند پیوند ارزشی میان نسل جوان و دوران دفاع مقدس را تحکیم بخشد.

وی تاکید کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران در جهان می درخشد و کشورمان در اوج، عظمت و احترام فراوان در سطح جهان و بین الملل قرار دارد که با برکت خون پاک شهدا، ایثارگران، رهبری های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

در این جلسه مهری عظیمی پور معاون فرهنگی و پرورش مدیریت آموزش و پرورش دامغان نیز به عنوان مسئول اردوهای راهیان نور دانش آموزان انتخاب شد و حاضران نیز دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را راجع به هر چه بهتر برگزار شدن این اردو بیان کردند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.