۲۵ برنامه هفته پدافند غیرعامل در چالوس اجرا می شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر زندی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری روز سه‌شنبه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن است.

فرماندار چالوس بابیان آنکه اهمیت فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن پدافند غیرعامل در جامعه مورد تأکید بیشتری واقع شود افزود: توانمندسازی در تأمين حداکثر ايمني و پايداري و به حداقل رسانيدن آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مرتبط در مقابل تهديدات دشمن یک اصل است که در این خصوص باید همه دستگاه‌های اجرایی و آحاد مردم تلاش کنند.

وی افزود: ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های موردنیاز مردم اصلی‌ترین هدف پدافند غیرعامل است و این امر باید در شهرستان چالوس موردتوجه قرارگرفته و لازم است تا مسئولان برای امنیت هرچه بیشتر این اماکن تدابیری را اتخاذ نمایند تا در صورت بروز بحران کمترین آسیب به آن‌ها وارد گردد.

فرماندار چالوس گفت: تأسیسات و زیرساخت‌های شهر ازجمله آب و گاز به توجه ویژه‌ای در بخش پدافند غیرعامل نیاز دارند تا در صورت بروز مشکل، این زیرساخت‌های مهم از آسیب کمتری برخوردار شود.

وی از برگزاری بیش از ۲۵ برنامه متنوع در شهرستان چالوس هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل خبر داد و تصریح کرد: برنامه آموزشي، رزمايش و مانور، همایش پدافند غیرعامل، ارسال پیامک، اجرای مانور قطع گاز در واحدهای خبازی، اجرای مانور گردان‌های بیت‌المقدس، برنامه‌های از قبيل فرهنگ‌سازی و درج شعار در قبوض، شركت در نماز جمعه، ديدار با علما و نخبگان و بازديد از پروژه‌های پدافند غیرعامل ازجمله برنامه‌های اين هفته در چالوس است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.