۱۹ نقطه حادثه خیز در جاده های لرستان حذف شد/کاهش ۱۷ درصدی جرایم

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبری ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه سامانه تلفنی ۱۲۰ پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان اظهار داشت: این سامانه که خود ناجا بنا به راه اندازی آن در کل کشور دارد در لرستان زودتر از سایر استان ها به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه مردم لرستان در ایام خاص مانند اربعین و زمستان در پیش رو می توانند برای بررسی وضعیت راه ها از این سامانه استفاده کنند، عنوان کرد: این سامانه مانند سامانه ۱۱۰ به صورت شبانه روزی شیفت بندی شده و گام دیگری در راستای آرامش و آسایش مردم است.

کاهش تلفات در تصادفات جاده ای لرستان

فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: با توجه به شعار سال همدلی و همکاری و تعامل خوبی بین نیروی انتظامی و دستگاه هایی مانند هلال احمر، اورژانس، راه و شهرسازی و شهرداری در لرستان به وجود آمده و بنا داریم در آینده ارتباط با این دستگاه ها را بی سیمی کرده و ما تمام اعتبارات این کار را تامین می کنیم.

سردار قنبری با بیان اینکه اعمال قانون های راهنمایی و رانندگی را هدفمند می کنیم، تصریح کرد: آمار جرائم راهنمایی و رانندگی را به سمت و سوی متناسب با نیازمان هدایت می کنیم و در جرائم، تخلفاتی که موجب تصادف یا ترافیک می شوند مدنظر خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیرسعی بر کاهش جرائم رانندگی بوده است، افزود: درسال های اخیر در برخی موارد تصادفات ما افزایش یافته اما روند تلفات جاده ای در استان همواره سیر کاهشی داشته است.

۱۹ نقطه حادثه خیز در سطح جاده های لرستان حذف شد

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه هیچ شاخصی در استان برای آمار جریمه راهنمایی و رانندگی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با همکاری راه و شهرسازی ۶۸ نقطه حادثه خیز در پلیس راه لرستان احصاء شده که ۱۹ نقطه آن حذف شده و مابقی در حال پیگیری است و نامه آن را برای تامین اعتبار به وزارت ارسال کردیم.

سردار قنبری با اشاره به اینکه مشکل عمده ترافیک شهر شهر خرم آباد به دلیل نبود پارکینگ است، یادآور شد: امروز نیز در شورای تامین استان این پیشنهاد را مطرح کردم که هم برای پیشگیری از جرائم خورد و هم برای کاهش ترافیک باید پارکینگ های خصوصی و عمومی ایجاد شده و در مجوزهای ساختمان های تجاری نیز ایجاد پارکینگ باید الزامی باشد.

وی با بیان اینکه امنیت یک مقوله نسبی است، عنوان کرد: به نسبت وضعیت امنیتی ما خوب است این وضع هیچگاه مطلق نمی شود و نباید به وضع موجود راضی باشیم.

کاهش ۱۷ درصدی جرایم

فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: در چشم انداز پیش بینی شده برای سال ۹۴ استان ۱۰ کاهش کاهش جرائم پیش بینی شده که تاکنون و در هفت ماهه نخست ۱۷ درصد کاهش جرائم داشتیم.

سردار قنبری با بیان اینکه در جرائم خشن مشکل زیادی نداشتیم، تصریح کرد: در ایام محرم نیز نیروی انتظامی تلاش گسترده ای انجام داد و مردم فهیم و هیئت های مذهبی نیز تمام مواردی که در جلسات قبل مطرح شده بود رعایت کردند.

وی با اشاره به اینکه در مسابقات جهانی کوراش باید ظرفیت استان منعکس شود، افزود: حاشیه هایی اگروجود داشته باشد نباید روی آنتن برود و داخل استان برطرف کنیم چراکه هر کشوری به دنبال برگزاری این مسابقات بود و در کشور خودمان نیز بسیاری از استانها خواهان برگزاری این مسابقات بودند و باید فرهنگ لرستان در این مسابقات دیده شود.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه در حادثه سیل کوهدشت موضوع خاص امنیتی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: با وقوع سیل بلافاصله پیش بینی ها و امکانات نیروی انتظامی را بسیج کردیم و خودم و جانشین استان در محل حاضر شدیم.

سردار قنبری با بیان اینکه در سیل کوهدشت ارتباط ۷۰ روستا در حال قطع شدن بود، یادآور شد: پلیس با همکاری راه و شهرسازی درمحل مستقر شده و جلوی قطع ارتباط راه ها را گرفتند.

وی عنوان کرد: مامورین نیروی انتظامی بر خلاف وظیفه شان با مردم همدردی و همدلی داشته و با لباس خدمت اسباب و اثاثیه مردم را نجات دادند که رضایت و خشنودی مردم را در پی داشت.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.