۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بوئین زهرا اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا  از قزوین؛ محمد ادیب رامندی فرماندار شهرستان بوئین زهرا در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بوئین زهرا به مناسبت هفته دولت مهمترین فعالیتهای انجام شده را تشریح کرد .

رامندی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته از حوادث و طوفان های بسیار سهمگین و زیادی عبور کرده که هر یک از این حوادث می توانست یک انقلاب را سرنگون و یا از اهداف و آرمان های خود دور کند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی در حالی که در اوایل پیروزی خود در حال سازماندهی نیروها و تدوین قانون اساسی بود بلافاصله جنگ تحمیلی علیه کشور و نظام ما با مشارکت و پشتیبانی بیش از چهل کشور آغاز شد اما مقاومت ، ایثار و جانفشانی رزمندگان و مردم نظام و کشور ما را در برابر رژیم بعث به پیروزی رساند و برای اولین بار خاکی از کشور در اشغال و تصرف دشمن باقی نماند. 

image_2022_8_31-8_40_38_725_XIl

فرماندار شهرستان بویین زهرا خاطرنشان کرد: باید در تاریخ ثبت شود انسان های وارسته و برگزیده که در ابعاد مختلف انسان های موفق و با استعداد بودند از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی جانانه و با تقدیم جان دفاع کردند که باید سر تعظیم در برابر رشادت همه ایثارگران فرود می آوریم.

این مسئول یادآور شد : یکی از رسالت های خبرنگاران و رسانه ها این است که رشادت و جانفشانی مردم و رزمندگان را به نسل های آینده انتقال دهند تا توطئه دشمنان برای ایجاد فاصله بین نسل های مختلف انقلاب نقش بر آب شود.

ادیب رامندی در ادامه با بیان اینکه دولت مردمی به دنبال محرومیت زدایی، رعایت عدالت، فساد ستیزی است و با تلاش شبانه روزی در مسیر خدمت رسانی حرکت می کند.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در هر دستگاهی با جدیت انجام می شود و  مسئولان باید در خدمت رسانی شایسته و صادقانه و بی منت به مردم کمر همت ببندند و شبانه روز و بی وقفه تلاش مجاهدانه  و مخلصانه داشته باشند.

فرماندار بویین زهرا یادآورشد:  از برخی مدیران شهرستان انتقاد داریم که با توجه به رصد و ارزیابی های انجام شده آنگونه که تاکنون شایسته بوده پای کار نبوده اند لذا به این مدیران تذکر می دهیم اگر رفتار و عملکرد خود را اصلاح و تغییر ندهند  هر تصمیمی که در زمینه جابجایی آنها لازم باشد اتخاذ خواهد شد و با کسی هم در این خصوص تعارف نداریم. 

ادیب رامندی گفت: مهمترین ویژگی دولت، مردمی بودن آن است‌ و دولت مردان و در راس آنها آیت الله رئیسی، با سفرهای استانی خود در یک سال گذشته و حضور در جمع مردم، این ویژگی را اثبات کرده‌اند.

فرماندار شهرستان بوئین زهرا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۱۲۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۶ میلیار تومان و با اشتغالزایی نفر به صورت ۶۴۷ مستقیم و ۹۰۶ نفر به صورت غیرمستقیم در سطح شهرستان بویین زهرا افتتاح شد.

این مسئول اظهار کرد: تعدادی طرح  نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ تا ۹۰ درصد  در شهرستان وجود دارد که در کمیته برنامه ریزی امسال ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آنها اختصاص داده‌ شده است.

وی بیان کرد: در جریان سفر رئیس جمهور به استان قزوین، اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح شهرستان اختصاص داده شده که برای تکمیل پروژه سد بالاخانلو و خط انتقال آب شرب از این سد به ۵  شهر و ۳۰ روستا و اراضی کشاورزی تحت پوشش آن در پایین دست و آغاز فاز مطالعاتی راه آهن قزوین، بوئین زهرا و ساوه به قم اشاره کرد.

فرماندار شهرستان بویین زهرا گفت: برخی از پروژه های مهم شهرستان در بخش های مختلف از جمله پروژه های خدماتی و صنعتی دارای 90درصد پیشرفت است اما به دلایل مختلف زمان بهره برداری آنها به مناسبت های دیگر از جمله 22 بهمن موکول شد.

وی افزود : طرح های توسعه شهرک های صنعتی آراسنج و حکیمیه که از شهرک های صنعتی تقاضا محور هستند نیز در دستور کار قرار دارد.

ادیب رامندی بیان کرد: اولویت اصلی اختصاص اعتبارات کمیته برنامه ریزی برای سال آینده در حوزه آب، راه، کشاورزی، بهداشت، گردشگری و ورزش است و در هه فجر پروژه‌های متعددی را تکمیل کرده و به بهره برداری خواهیم رساند.

فرماندار شهرستان بویین زهرا گفت: در شهرستان بویین زهرا در حوزه راه و آب دچار چالش و مشکل هستیم که برای رفع این مشکلات برنامه های ریز های دقیقی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه های مهم و زیر بنایی شهرستان بویین زهرا سد بالاخانلو است خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و با پیگیری های انجام شده از سوی مدیریت استان و همچنین نماینده مردم شهرستان های بویین زهرا و آوج روند کند گذشته در تکمیل پروژه سد بالاخانلو سرعت گرفته است.

ادیب رامندی افزود:  در سفر ریس جمهور به استان قزوین یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل سد بالاخانلو مصوب شده و هم اکنون هم سرعت اجرای سد با سرعت بسیار خوبی در حال اجراست و پیش بینی می شود در سالجاری آبگیری سد انجام شود.

فرماندار شهرستان بویین زهرا بیان کرد: همزمان با پیشرفت سد بالاناخلو شبکه انتقال سد هم در مرحله مطالعات قراردارد که برای شبکه انتقال سد بالاخانلو که آب شرب پنج شهر و بیش از 30  روستا و هم چنین بخشی از اب کشاورزی اراضی شهرستان را تامین خواهد کرد بیش ا ز 500  میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی با تاکید بر اینکه در شهرستان بویین زهرا با بحران آب مواجه هستیم تصریح کرد: باید کشاورزان شهرستان که در عرصه تولید و تامین غذایی تلاش صادقانه و خستگی ناپذیر دارند با کشت هنداوانه و خربزه که آب زیادی مصرف می کنند و از محصولات استراتژیک نیست خداحافظی کنند و به سمت تولید محصولات کم آب بر و استراتژیک بروند.

image_2022_8_31-8_40_40_146_sgO

این مقام با یادآوری اینکه در استان قزوین 172 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است گفت: شهرستان بویین زهرا در زمینه تولید گندم در سطح استان مقام اول را کسب کرده است .

وی  با اشاره به اهمیت راه های مواصلاتی شهرستان بوئین زهرا در زمینه جابجایی مسافر و حمل کالا گفت: شهرستان بوین زهرا در واقع یکی از کریدورهای مهم کشور محسوب می شود و در سالجاری با توجه به فرسوده شدن روکش آسفالت بخشی از محور های مواصلاتی با پیگیر های انجام شده پروژه بهسازی و ترمیم روکش آسفالت محور های اصلی شهرستان در محور قزوین به بویین زهرا ، بویین زهرا به سمت سه راهی رحیم آباد ، بویین زهرا به سمت اشتهارد و همچنین بویین زهرا به سمت ساوه در حال انجام است .

ادیب رامندی گفت : در شهرستان بوئین زهرا 10 نقطه حادثه خیز و پر خطر وجود دارد که ایمن سازی نقاط حادثه خیز محور های مواصلاتی شهرستان هم در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف