۱۲۷۸پرونده تخلف ساختمانی در سنندج به كمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، معاون شهرسازی و معماری آمار عملکرد و رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده ۱۰۰ و تجدید نظر را از ابتدای سال جاری تا کنون تشریح کرد و گفت: توسعه سریع شهرها و عدم وجود فضای لازم بر مبنای احتیاجات اجتماعی سکنه شهر و پیامدهای حاصل از آن موجب گردیده است اصولی در ساختن شهرها و جوامع منظم انسانی مراعات گردد که برای جلوگیری از خارج شدن از ضوابط شهرسازی کمیسیون ماده صد شهرداری ها به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی نقش مهمی دارد .

کامبیز پوشنگ باقری عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و ۲۷۸ پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ارجاع شده که از این تعداد ۷۹۷ پرونده مربوط به کمیسیون ماده صد و ۴۸۱ مورد نیز در کمیسیون تجدید نظر بررسی شد.

وی اضافه کرد: از ۷۹۷ پرونده وارده ۹۷ مورد مربوط به منطقه یک، ۹۲ مورد منطقه دو، ۱۴۷ مورد منطقه سه، بهاران ۱۶۳ مورد، نایسر ۲۲۰ فقره، حسن آباد ۴۵ مورد و ۳۳ فقره نیز سهم ناحیه منفصل شهری ننله است.

باقری بیان کرد: از کل پرونده های ارجاع شده به کمسیون ماده صد برای ۷۹۳ پرونده رای صادر گردیده که برای ۴۴۴ پرونده جریمه، ۱۹۲ مورد حکم تخریب، ۱۵۷ فقره مربوط به تعداد آراء تخریب و جریمه و تبدیل به حالت اولیه، ۱۰۷ مورد تعداد پروانه های جریمه وصول شده و ۱۱ مورد تعداد پرونده های تخریب اجرا شده بوده است.

باقری ادامه داد: مبلغ کلی جرایم تعیین شده کمیسیون بدوی ماده صد از ابتدای سال ۹۴ تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که قریب به ۳ میلیارد ریال آن وصول شده است.

وی در خصوص عملکرد کمیسیون تجدید نظر نیز گفت: تعداد ۴۸۱ فقره پرونده به این کمیسیون وارده شده که از این تعداد نیز ۲۱ پرونده مربوط به پرونده های وارده همعرض می باشد و تعداد آراء صادره تجدید نظر ۴۷۹ فقره، تعداد آراء صادره هم عرض ۱۷ فقره و همچنین تعداد آراء منجر به جریمه ۳۹۰ فقره است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج با اشاره به تعداد ۲۱۱ مورد آراء منجر به تخریب، ۱۵۹ مورد آراء اجرا شده و ۳۰ مورد آراء تخریب اجرا شده است، عنوان کرد: مبلغ کل جریمه کمیسیون تجدید نظر ( صدور رای ) غالب بر ۴۳ میلیارد ریال و مبلغ کل وصول جریمه بیش از ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

وی یکی از اصلی ترین پایه های درآمدی شهرداری ها را معطوف به اخذ جریمه از ساخت و سازهای غیر مجاز و عوارض کمیسیون ماده صد دانست و بیان کرد: با توجه به رکود ساخت و سازها در سنوات اخیر باید حرکت در مسیر تحقق و تقویت درآمدهای پایدار شهری به یکی از موضوعات حائز اهمیت در مدیریت شهری تبدل شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.