۱۰۰۰ پایگاه غربالگری بینایی در استان اصفهان فعال شد

سعید صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز طرح غربالگری بینایی در استان از امروز اظهار داشت: این طرح تا ۱۵ آذرماه در سراسر استان اصفهان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح برای کودکان سه تا شش سال اجرایی می‌شود، افزود: بر این اساس در حال حاضر یک هزار پایگاه غربالگری بینایی در استان اصفهان فعال هستند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته ۱۸۰ هزار کودک در استان اصفهان در طرح غربالگری بینایی شرکت کردند، ابراز داشت: چهار درصد از این کودکان مشکوک به تنبلی چشم بودند که در بررسی‌های نهایی یک درصد از این کودکان به بیماری‌های چشم مبتلا بودند.

وی با بیان اینکه میانگین استقبال کودکان استان اصفهان از طرح غربالگری بینایی در استان اصفهان ۸۴ درصد است، اضافه کرد: این در حالی است که میانگین کشوری استقبال از این طرح ۷۵ درصد بوده است.

صادقی جامعه هدف استان برای اجرای طرح غربالگری بینایی را ۱۹۸ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: در ۲۰ شهرستان اصفهان این طرح در حال اجرا است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.