یافته های پژوهشی 10 ساله زمین شناسی در همایش بین المللی ژئودینامیک شرق ایران ارائه می شود

محمود رضا هیهات روز دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری نخستین همایش بین‎المللی ژئودینامیک در دانشگاه بیرجند، اظهار کرد: این همایش به مدت پنج روز از روز سه شنبه 12 آبان ماه جاری در دانشگاه بیرجند با همکاری دانشگاه ماری کوری فرانسه و سازمان زمین‎شناسی کشور برگزار می شود.
وی یادآور شد: از گذشته گروه زمین‎شناسی دانشگاه بیرجند فعالیت‎های مشترکی با دیگر دانشگاه های کشور و دانشگاه‎های فرانسه، سوئیس و ایتالیا دارد که این فعالیت ها در قالب تبادل اطلاعات بین اساتید و دانشجویان دکترا انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه از سال 2006 گروه زمین‎شناسی بیرجند با دانشگاه های فرانسه، ایتالیا و تایوان تفاهم‎نامه تبادل اطلاعات و طرح های پژوهشی مشترک امضاء کردند یادآور شد: در این همایش تخصصی موضوع زمین‎شناسی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در این همایش مقالات و پوستر هایی که طی 10 سال تحقیقات و پژوهش در زمینه زمین شناسی صورت گرفته است ارائه می شود.
دبیر همایش بین‎المللی ژئودینامیک شرق ایران با اشاره به اینکه سطح مقالات در سطح اساتید و دانشجویان دکترا است، گفت: برگزاری مراسم افتتاحیه و ارائه مقالات و ارائه عملی مقالات با سفر به اطراف بیرجند از برنامه های این همایش است.
وی به حضور 25 میهمان داخلی و 50 میهمان خارجی از کشور ها ی فرانسه، ایتالیا، چین، دانمارک، تایوان،ترکیه و سوئیس در این همایش اشاره کرد و افزود: در این همایش پروفسور خطیب و زرین کوب از طرف دانشگاه بیرجند به ارائه مقالات و سخنرانی می‎پردازند.
هیهات گفت: این مقالات با موضوع های زمین ساخت فعال در شرق ایران و مکانیزم مناطق برخوردار در شرق ایران مورد بررسی قرار می گیرد.ک2
6054

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.