یادواره شهدای روستاهای چورن و چناربن برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، یادواره شهدای روستاهای چورن و چناربن بخش کجور نوشهر با حضور مردم ولایتمدار و عزادار حسینی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) روستای چناربن برگزار شد.

رئیس ستاد یادواره شهدای روستاهای چورن و چناربن شنبه‌شب در این مراسم، با تأکید بر اینکه باید قدر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را بدانیم، تصریح کرد: برای تجدید میثاق با آرمانه‌ای شهدای والامقام باید در یادواره‌های شهدا حضور گسترده‌ای داشته باشیم.

حجت‌الاسلام نوروز سلیمانی بیان داشت: یادواره شهدا کوچک‌ترین کاری است که برای پاسداشت از مقام والای شهدای می‌توانیم انجام دهیم اما شهیدان به برپایی این یادواره‌ها نیاز ندارند و باید راه و منش آنان را در جامعه بسط دهیم.

وی آشنایی با سیره شهدا را نیاز جامعه برشمرد و بیان داشت: باید از رفتار و منش شهدای والامقام درس و بهره‌گیریم.

رئیس ستاد یادواره شهدای روستاهای چورن و چناربن با اظهار اینکه باید به وصیت‌نامه شهدای والامقام رجوع کرد تا بدانیم با چه هدفی جان ارزشمندشان را تقدم انقلاب اسلامی کرده‌اند، گفت: باید با ادامه دادن راه شهیدان، اهدافشان را در جامعه پیاده کنیم.

حجت‌الاسلام سلیمانی بابیان اینکه اهالی روستاهای چورن و چناربن در دوران دفاع مقدس هشت شهید تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده‌اند، عنوان کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، ارج نهادن به رشادت، ایثارگری و فداکاری‌های شهیدان است و نسل جوان را باید بافرهنگ دفاع مقدس، شهادت آشنا کنیم.

وی تجدید میثاق با آرمان های شهیدان را از مهم‌ترین اهداف برپایی مراسم یادواره شهدا بیان کرد.

سردار علی‌اکبر پاشا از یادگاران دفاع مقدس نیز در این آیین بر لزوم حفظ و انتقال دستاوردهای دوران دفاع مقدس به نسل جوان جامعه تأکید کرد و گفت: جامعه باارزش‌های دوران دفاع مقدس برابر آسیب‌ها بیمه و مصون می‌ماند.

وی با اظهار اینکه دشمنان نسل جوان ما را نشانه گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: هدف دشمن آن است تا بین ملت و نظام جدایی اندازد و دراین‌بین از هیچ توطئه‌ای دریغ نمی‌کند.

وی جوانان را سرمایه‌های نظام و کشور بیان کرد و گفت: ایران اسلامی به پشتوانه جوانان و با بهره‌گیری از اندیشه‌های والای اسلامی، رهبری و ولایت برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده است.

در این آیین معنوی که با حضور پرشور عزاداران حسینی برگزار شد از خانواده‌های هشت شهید والامقام روستاهای چورن و چناربن، یک جانباز فقید و سه جانباز دوران دفاع مقدس با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.