گفت‌وگوهای دینی با علمای ادیان مختلف تداوم می‌یابند

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار رؤسای کنفرانس اسقفان سوئیس و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ اسقف مارکوس بوسل، رییس کنفرانس اسقفان سوئیس از شهر سنت گالن به عنوان یک مرکز مهم فرهنگی در شرق سوئیس یاد کرد که در یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

وی گفت: اسم این شهر به نام قدیس سنت گالن نامگذاری شده و تنها کانتون سوئیس است که نام مذهبی دارد و به همین دلیل این شهر را مقدس می‌دانیم.

رییس کنفرانس اسقفان سوئیس در پایان سخنان خود با اشاره به انجام گفت‌وگوهای دینی بین ایران و سوئیس، گفت: گفت‌وگو نکته‌ای مهم و عاملی برای شناخت یکدیگر است كه باید با صداقت و یادگیری همراه باشد. بر همین اساس در کنفرانس اسقفان، یک مجمع اسلامی به منظور شناخت مسلمانان ایجاد شده است.

در ادامه ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی اظهار كرد: متأسفانه امروز، افرادی وظیفه شناساندن دین را به عهده گرفته‌اند که صلاحیت آن را ندارند و به جای معرفی چهره واقعی ادیان، چهره‌هایی که در ذهن پرورانده‌اند را به نمایش می‌گذارند و این خشونت‌ها توسط آنان در حال اتفاق است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كه برای شركت در چهارمین دور گفت‌وگوهای دینی بین ایران و سوئیس، در این كشور حضور داشت، ادامه داد: شاید 20 سال پیش چنین گفت‌وگوهایی را ضروری تلقی می‌کردیم؛ اما امروز یک نیاز است.

وی ادامه داد: دنیا به سمت بازگشت به قهقرا در حال حرکت است. جهان با سرعت بسیار به سمت یک فروپاشی معنوی می‌رود و اگر رهبران ادیان تفاهم بیش‌تری را ایجاد نکنند؛ ممکن است نتوانند مانع این اتفاق شوند.

ابراهیمی‌تركمان در پایان سخنان خود گفت: هر کدام از ما باید سهم خود را در ایجاد گفت‌وگو ایفا کنیم؛ زیرا این گفت‌وگوها پیروان ادیان را بیش از پیش با هم آشنا می‌كند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.