گزیده های خبری استان گلستان

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: تا پایان امسال 188 کیلومتر از راه های روستایی استان آسفالت می شود.
علی بخش رستمی در بازدید از راه های روستایی شهرستان کلاله اظهار کرد: در 6 ماه نخست امسال 55 کیلومتر جاده روستایی استان زیرسازی و 60 کیلومتر آسفالت شده است.
وی افزود: این میزان عملیات با 183 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: تا پایان امسال 80 کیلومتر از جاده های روستایی استان زیرسازی و 188 کیلومتر آسفالت خواهد شد که برای اجرای آن 498 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

***

فرماندار گرگان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: تهیه و اجرای سند جامع از ضروریات حل بحران شهرستان است.
یحیی خاکی اظهار کرد: برای مدیریت بحران شهرستان بهترین مؤلفه فکری، نظری و اجرایی تدوین سند جامع مدیریت بحران است و اگر این اقدام صورت نپذیرد آن طور که باید نمی توانیم برنامه ها را به اجرا درآوریم.
وی به فعالیت های اساسی دستگاه ها اشاره کرد و افزود: همه دستگاه ها برنامه های اساسی در زمینه بحران دارند و نیاز است که به صورت یکپارچه به اجرا درآید و اینجا می تواند اولین و ضروری ترین برنامه ما سند چشم انداز باشد.
وی اضافه کرد: برای تهیه سند جامع در زمینه بحران باید گروهی از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به همراه مدرسان دانشگاه که از شرح وظایف دستگاه ها مطلع باشند همه آسیب ها و تهدیدات شهرستان را بررسی و اولویت بندی نمایند.
وی به اهمیت آموزش در مواقع بحران اشاره کرد و گفت: باید حساس سازی و اطلاع رسانی و آموزش در زمینه مکان های بحرانی از طریق صدا و سیما و رسانه ها صورت گیرد.

***

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان گرگان از وجود واسطه ها برای دریافت آگهی اظهار نارضایتی کرد و گفت: نشست مدیران مسئول و خبرنگاران موجب حذف واسطه ها و توزیع عادلانه آگهی خواهد شد.
حجت الاسلام یعقوب مهدوی در نشست صمیمی با مدیران مسئول و خبرنگاران افزود: یکی از مشکلات مطبوعات در بخش توزیع آگهی است زیرا سامانه توزیع آگهی به صورت دستی است.
وی با اشاره به قرار گرفتن نرم افزار توزیع آگهی در سایت وزارت ارشاد اضافه کرد: به محض به کارگیری این نرم افزار بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
حجت الاسلام مهدوی با بیان این که به 40 نشریه در شهریور ماه سال جاری آگهی ارائه شده است ادامه داد: تعداد آگهی های توزیع شده در بین این نشریات، 184 آگهی بوده است.
وی اولویت توزیع آگهی را به روزنامه و هفته نامه های استانی دانست و تصریح کرد: از آن جایی که اغلب چاپ نشریات استانی روزهای زوج است در صورتی که آگهی خارج از این روزها به دست ما برسد به روزنامه های سراسری داده می شود.

***

مشکلات حوزه گردشگری، آبخیزداری، کنترل سیلاب و رودخانه های شهرستان بندرگز در نشستی با حضور نماینده مردم غرب استان در مجلس، مدیرکل مدیریت بحران، مدیرعامل آب منطقه ای و معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار بندرگز در این باره گفت: احداث دروازه ورودی در غرب استان، ایجاد بازارچه صنایع دستی، مرمت ساختمان های قدیمی و رفع مشکلات شرکت آرمان طبیعت ساحل بندرگز از برنامه های این شهرستان در حوزه گردشگری بود که مورد بررسی قرار گرفت.
علی اصغر میرزایی افزود: احداث پروژه های آبخیزداری و امکان سنجی آن و کنترل سیلاب در شهرستان نیز در این جلسه بررسی شد.
وی ادامه داد: پیگیری تخصیص اعتبارات ملی برای ریپرگذاری و مشخص کردن محدوده و حریم رودخانه ها و ساماندهی دیواره سازی و حفاظت فیزیکی از رودخانه ها و پیگیری تخصیص کامل اعتبارات مدریت بحران در شهرستان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

***

از سوی واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان گرگان 162 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته از سطح مغازه ها کشف و معدوم شد.
در این اقدام با تشکیل سه اکیپ بازرسی متشکل از هفت نفر از بازرسان بهداشت محیط از 23 واحد خوار و بار و لبنیات فروشی خیابان ولیعصر و بلوار ناهارخوران بازدید به عمل آمد.

***

تیم های واکنش سریع ایثار و نجاتگران یکم جمعیت هلال احمر استان گلستان تا پایان سال جاری دوره های آموزشی، استقامتی خود را در قالب 30 برنامه تخصصی فرا می گیرند.
حسن پاک نیا رئیس اداره عملیات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان اظهار کرد: برنامه های اردویی، امدادی و آموزشی با هدف پاسخگویی سریع و مؤثر در شرایط و عملیات خاص سوانح و بلایا در استان و در صورت نیاز در سایر نقاط کشور طراحی شده که از جمله این برنامه ها اصول بقا در شرایط عمومی و تخصصی، کار با انواع طناب، کار با انواع زنده یاب، کار با انواع خودرو و تجهیزات امدادی و نیز برنامه های استقامتی است.

***

در نشست سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان و شهردار گرگان تفاهم در خصوص پرداخت سهم نیم درصد از اعتبارات شهرداری به کتابخانه ها صورت گرفت.
بر اساس اعلام اداره کل کتابخانه های گلستان در این نشست شهردار گرگان قول مساعد برای پرداخت مابه التفاوت مطالبات سال های گذشته از 83 تا 92 به مبلغ دو میلیارد تومان جهت تهاتر و اخذ ساختمان برای اداره را داد و مقرر شد سهم نیم درصد برای سال 94 نیز به صورت تقسیط ماهیانه به حساب انجمن بر اساس پیش بینی بودجه پرداخت شود.

***

به منظور بررسی گازرسانی به روستای کوهستانی افراتخته علی آباد کتول نشستی با حضور فرماندار، مدیرعامل شرکت گاز گلستان، نماینده مردم در مجلس، دهیار و اعضای شوراهای روستایی برگزار شد.
در این نشست جمال لیوانی مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت: با توجه به کوهستانی بودن این منطقه و پراکندگی روستاها برخی از آن ها قابلیت گازرسانی به وسیله خطوط لوله را ندارند که به همین منظور از روش های دیگر گازرسانی که به تازگی به تصویب شرکت ملی گاز ایران رسیده استفاده خواهیم کرد.
در پایان از مسیر گازرسانی بازدید به عمل آمد.

***

طی 6 ماه نخست سال جاری پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس 115 بندرترکمن 991 مورد ماموریت و فوریت های پزشکی را در این شهرستان خدمت رسانی کرده است.
عملکرد اورژانس 115 شهرستان ترکمن شامل 362 مورد ماموریت تصادفی و 629 مورد دیگر ماموریت ها از قبیل (تنفسی، قلبی، سقوط، مسمومیت ها، کاهش سطح هوشیاری، ضرب و جرح) بوده است.

***

رئیس اداره ساختار و برنامه ریزی معاونت وزارت بهداشت و درمان به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، از بخش های ویژه بیمارستان آل جلیل آق قلا بازدید کردند.
هدف از این بازدید جانمایی تخت های ویژه و اختصاص تجهیزات به بخش های دیالیز و بخش های مراقبت ویژه این بیمارستان بود.
در این بازدید همچنین دکتر کاملی و هیات همراه از روند احداث و تکمیل درمانگاه تخصصی بیمارستان که به همت مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا در حال ساخت است دیدن کردند.
با تکمیل این درمانگاه تعداد تخت های دیالیز بیمارستان به 17 تخت افزایش می یابد.

***

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان گرگان گفت: انجمن هنرهای تجسمی پس از 26 سال فعالیت بدون اساسنامه، اکنون با شناسایی فعالان این بخش کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.
حجت الاسلام یعقوب مهدوی با اعلام این که تاکنون انجمن هنرهای تجسمی به دست تعدادی خاص اداره می شد افزود: در آینده ای نزدیک انتخابات انجمن برگزار خواهد شد از این رو تاکنون 50 عضو انجمن شناسایی و ثبت نام شده اند.
وی با بیان این که هنرهایی مانند مجسمه سازی، گرافیک، نقاشی، خط، تصویرسازی و طراحی زیر مجموعه این انجمن قرار می گیرد اظهار کرد: هدف از راه اندازی انجمن ارتقاء سطح دانش هنرمندان با تبادل نظر و ایجاد رغبت در آن ها برای فروش آثار تولیدی است.
حجت الاسلام مهدوی با بیان این که در 6 ماه نخست سال جاری 30 نمایشگاه هنرهای تجسمی برگزار شده است افزود: اغلب نمایشگاه ها در سینما کاپری، نگارخانه و تالار فخرالدین اسعد گرگانی برپا شده است.

***

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از بهره مندی بیش از 9 هزار نفر از خدمات مشاوره و هدایت آموزشی این اداره کل در 6 ماه نخست سال 94 خبر داد.
ابوالفضل تیرانداز با اعلام این که آگاه کردن متقاضیان در مرحله شروع آموزش های مهارتی، مهمترین مرحله مهارت آموزی است گفت: در شش ماه نخست امسال 9 هزار و 624 نفر از گروه های هدف مختلف از خدمات واحد مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و مراکز استان بهره مند شدند که از این تعداد هفت هزار و 105 نفر مرد و 2 هزار و 519 نفر زن بوده اند.
وی از اختصاص پنج هزار و 521 نفر – مشاوره به دانش آموزان گلستانی در قالب طرح فرهنگ سازی آموزشی شغلی در مدارس خبر داد و افزود: در اجرای فعالیت آموزشی سازمان نقش واحد مشاوره و هدایت آموزشی در آموزش و اشتغال بسیار مهم و حیاتی است زیرا که آینده شغلی افرادی که به مراکز آموزش فنی و حرفه ای مراجعه می کنند، در گرو مشاوره و هدایت آموزشی صحیح است.

***

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با تاکید بر نهادینه سازی باور خدمت سالم در میان هیات مدیره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: دستیابی به این هدف و بهره مندی از نتایج تخصص های شغلی با تعامل، کار گروهی و همگرایی سازنده با یکدیگر و در سایه رعایت قوانین و مقررات امکان پذیر خواهد بود.
علی بخش رستمی در نشست با اعضای جدید هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان افزود: بسترسازی برای آسیب شناسی و شفاف سازی اقدامات و ارتقای سطح آموزش در حوزه های کاری نیز از عوامل مهم دیگری است که ما را در دستیابی به اهداف حرفه ای این سازمان یاری می رساند.
وی متذکر شد: اداره کل راه و شهرسازی نیز به عنوان دستگاه ناظر بر امور حرفه ای نظام مهندسی ساختمان، در سایه این تعاملات و قانونگرایی ها از تصمیمات اثربخش و هدفمند این سازمان در چارچوب قوانین حمایت می کند.
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان نیز با بیان این که هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی استان در کمال صحت و سلامت برگزار شد گفت: استان گلستان از نظر مشارکت اعضا در این دوره از انتخابات جزو پنج استان اول کشور قرار گرفت.
محمود تیموری تعداد اعضای شرکت کننده در این انتخابات را، سه هزار و 243 نفر اعلام کرد و افزود: درصد مشارکت استان گلستان 41 درصد بوده در حالی که متوسط کشوری 32 درصد اعلام شده است.

***

فرماندار بندرگز در هفتمین نشست شورای اداری شهرستان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد گفت: با نزدیکی به زمان انتخابات حساسیت ها و فعالیت ها بیشتر می شود به ویژه از طرف افرادی که بنا دارند کاندیدا شوند و تمام مدیران دستگاه ها و ادارات مراقب باشند خواسته یا ناخواسته به دلیل استفاده از امکانات دولتی در حمایت از کاندیداها مورد اتهام قرار نگیرند.
علی اصغر میرزایی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا انتخابات با حضور حداکثری برگزار شود زیرا انتخابات از برآیندهای نظام و در صحنه های بین المللی به عنوان پشتوانه مهم نظام است.

***

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری گلستان به همراه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در بازدید از کارگاه خانه کیک گلوتن در شهرستان گرگان گفت: هدف ما در کارگروه اشتغال بانوان، بررسی راهکارهای ممکن برای خروج از بن بست هاست و بدین منظور از تمام ظرفیت های موجود در سازمان ها و ادارات دولتی استفاده کرده و بخش خصوصی را همراهی خواهیم کرد.
دکتر کلثوم غفاری در مورد پیگیری مسائل و مشکلات کارگاه گلوتن افزود: با همفکری سازمان های ذیربط و مدیران راهکارهای مناسب را بررسی و اقدام خواهیم کرد.
مدیر کارگاه خانه کیک گلوتن با بیان این که مهمترین مشکل کارگاه مکان است گفت: برای این که بتواند برای تعداد بیشتری از بانوان اشتغال آفرینی داشته باشد لازم است مکانی مناسب برای کارگاه در نظر گرفته شود.
کلیه کارکنان کارگاه خانه کیک گلوتن زنان سرپرست خانوار هستند.

***

از سوی آیت اله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان مراسم روضه امام حسین (ع) در بیت الزهرا (س) برگزار می شود.
این مراسم که از روز پنجشنبه (هشتم ماه محرم) شروع شده است تا روز دوشنبه (دوازدهم ماه محرم) ادامه دارد.
این مراسم از ساعت 7/30 الی 9 صبح برگزار می گردد.

***

آیین دسته روی هیات رهروان حضرت علی اکبر (ع) جوانان جمعیت هلال احمر گلستان برای پنجمین سال متوالی در گرگان برگزار شد.
این آیین شب هشتم محرم که متعلق به حضرت علی اکبر (ع) است با هدف آشنا شدن جوانان عضو هلال احمر با واقعه عاشورا و آموزه های عاشورا برگزار گردید.

***
7331/6159

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.