کهگیلویه و بویراحمد عاشورایی شد/ اقامه نماز ظهر عاشورا در۱۷شهر

به گزارش خبرنگار مهر، امروز همه آمده بودند تا در عاشورایی دیگر پرشورتر از هرسال سوگواری کنند و عشق خود را به مولا و سرور و سالار شهیدان کربلا نشان دهند.

هیئت ها و دستجات عزاداری از صبح امروز به خیابانهای اصلی شهرها آمدند و با نوای حسین حسین جلوه های ارادات خود را به ابا عبدالله الحسین و یاران باوفایش نشان دادند.

خیابان های ۱۷ شهر و تکایا و میادین ۱۷۰۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد پر بود از سوگواران حسینی که در مظلومیت شهیدان کربلا بر سر روی خود گل مالیده و جامه سیاه برتن کرده بودند.

امروز نوای طبل و سنج در هر کوی و برزن پیچیده بود و مردم شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با آیین های ویژه خود یاد و خاطره شهیدان دشت کربلا را گرامی داشتند.

کودکان و نوجوانان هم با حمل پرچم های عزا و بستن پیشانی بندهای سرخ و سبز، به یاد حضرت علی اصغر و حضرت رقیه سوگواری کردند.

همچنین مرقد مطهر امامزادگان در این استان مملو از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت بود که برای عرض تسلیت به این سلاله های پاک رسول الله آمده بودند.

شهر یاسوج و دیگر شهرها و روستاهای استان امروز یکپارچه سیاهپوش بودند و دسته جات عزاداری در قالب هیئات عزاداری محلات، طوایف، ایلها و قومیتها، با وحدت و همدلی در عزای یاران کربلا نوحه خواندند و بر سر و سینه زدند.

پس از مراسم عزاداری نیز عزداران حسینی به سمت مصلاهای نماز جمعه حرکت کردند و نماز ظهر عاشورا را برپا کردند.

در کوچه ها و محلات مختلف نیز عاشقان اباعبدالله الحسین اقدام به پهن کردن سفره های نذری کردند و عزاداران حسینی بر این سفره ها میهمان شدند.

امشب هم عزاداران این استان در مراسم شام غریبان حضور می یابند و در سوگ مظلومیت اسرای کربلا بر سر و سینه می زنند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.