کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش در اجرای طرح تحول نظام سلامت است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آقاجانی صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت رشت به خبرنگاران گفت: متاسفانه کمبود نیروی انسانی باعث شده تا در اجرای طرح تحول سلامت نتوانیم به نقطه ایده آل برسیم.

وی افزود: هرچند در حال حاضر اجرای این طرح در کشور روند خوبی را پشت سر گذاشته اما بدون شک برای رسیدن به نقطه ایده آل باید نیازهای مهم در بخش نیروی انسانی برطرف شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع موانع در اجرای طرح سلامت تصریح کرد: هرچند کمبود نیروی انسانی به ویژه نیروهای پرستار از چالش های این طرح است اما باید برای رفع این مشکل راهکارهای اساسی در نظر گرفت.

وی با اشاره به کمبود پرستاران آموزش دیده در سطح کشور گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه ای را آغاز کرده تا بر اساس آن بتوان نیروهای آموزش دیده تربیت کرد.

آقاجانی به کمبود منابع مالی در اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: متاسفانه سازمان های بیمه هفت ماه است که مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی را پرداخت نکرده اند و بدون شک این بدحسابی در روند موفقیت اجرای طرح تحول نظام سلامت تاثیر منفی می گذارد.

وی همچنین هدف خود از سفر به گیلان را بازدید از مراکز درمانی این استان و بررسی چگونگی اجرای طرح تحول نظام سلامت در گیلان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه زیر ساخت های مناسبی در حوزه سلامت در گیلان وجود دارد که باید از این فرصت برای هرچه بهتر اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت استفاده کرد.

آقاجانی در بازدید خود از بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت، بخش اورژانس و رادیوتراپی بیمارستان رازی، مراکز آموزشی- درمانی دکتر حشمت، شفا، پورسینا و ۱۷ شهریور رشت دیدن کرد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.