کلینیک درمان اختلالات جنسی زناشوئی در مازندران راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، قاسم جان بابایی روز دوشنبه در همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک که در ساری برگزار شد ، گفت : کلینیک درمان اختلالات جنسی زناشوئی در ساری راه اندازی می شود .
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات جنسی زناشوئی ناشی از آگاهی نداشتن زوجین در خصوص روحیات و چگونگی نحوه ارضا کردن می باشد ، ادامه داد : با راه اندازی کلینیک درمان اختلالات جنسی زناشوئی سعی می شود تا با انجام مشاوره های لازم نسبت به آگاهی بخشی افراد تلاش شود .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران گفت: در حال حاضر مشکلات جنسی زوجین باتوصیه های نادرست و تجویز دارو ختم می شود در حالیکه بیشتراین مسائل با انجام مشاوره رفع خواهد شد.
وی از تغییر سبک زندگی مردم بعنوان عامل تاثیر گذار بر نرخ باروری نام برد و ادامه داد : رسوخ فرهنگ تک فرزندی باعث شده تا با کاهش موالید ، جمعیت کشور نیز کاهش یابد .
جان بابایی شیب کاهش جمعیت در مازندران را نگران کننده دانست و گفت : هرچند با اقدامات انجام شده این شیب نگران کننده به کندی در حال بهبود است .
وی به فرهنگ ایرانی مملو از توصیه های اسلامی و دینی بعنوان پشتوانه خوبی برای دستیابی به جامعه سعادتمند نام برد و ادامه داد : همانطور که در دین اسلام و فرهنگ ایران داشتن فرزند امری پسندیده تلقی شده است می بایست رهرو این فرهنگ باشیم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کاهش نرخ باروری در جامعه بعنوان نگرانی امروز مسئولان یاد کرد و گفت: نباید مقوله فرزندآوری تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار بگیرد .
نرخ باروری کلی به آمار بچه دار شدن هر مادر در دوران باروی اطلاق می شود و در حال حاضر نرخ باروری مازندران 1.5 است.
براساس آمارهای رسمی مازندران به همراه تهران و گیلان از استان هایی هستند که از پایین ترین نرخ باروری کلی برخوردارند.ک/3
2096/6097

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.