کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون تومانی پیک موتوری در استان فارس


کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون تومانی پیک موتوری در استان فارس

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداری که با روش اسکیمر در پوشش پیک موتوری بیش از ۵ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس ، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” رییس پلیس فتا استان فارس ، اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا استان مراجعه و مدعی شدند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب بانکی آنان برداشت شده است که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از سفارش غذا از یک بیرون‌بر، حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا استان بیان داشت: افسران پلیس فتا در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرمین تحت پوشش پیک موتوری یکی از بیرون‌برهای شهر شیراز اقدام به تحویل غذا به شهروندان و سپس کار بانکی مشتریان را جهت پرداخت هزینه اخذ و در فرصتی کوتاه اقدام به کپی (اسکیمر) می کردند.

سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: کارشناسان تحقیقات خود را آغاز و با بهره گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند در این خصوص 4 نفر را شناسایی و آنان را دستگیر و به مقر انتظامی دلالت دهند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: متهمان در مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع آوری شده توسط پلیس به کلاهبرداری ۵ میلیارد ریالی از ۴۰ نفر شهروند به روش اسکیمر اقرار کردند.

وی ادامه داد: شهروندان جهت پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمیر، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً خودشان انجام دهند؛ چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

سرهنگ “سلیمانی” با بیان اینکه تغییر رمز دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه کلاهبرداران است، توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.