کشت گندم در استان بوشهر آغاز شد

خسروعمرانی روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: از این میزان 19هزار هکتار گندم آبی و 95هزار هکتار دیم است که با توجه به خشکسالی های حاکم بر منطقه تلاش می شود میزان سطح زیر کشت گندم دیم به 85هزار هکتار کاهش یابد.
وی اضافه کرد: همچنین در سال زراعی جاری 11 هزار و 700 تن بذر گندم از ارقام چمران، کوهدشت، دهدشت، وریناک و کریم در استان بوشهر تامین و توزیع آن میان کشاورزان از شهریورماه آغاز شده است.
عمرانی اظهارکرد: امسال 16هزارو 800 هکتار از مزارع گندم شامل شش هزار و 800 هکتار آبی و 10 هزار هکتار دیم در استان بوشهر به صورت مکانیزه کشت می شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال جاری پنج هزار هکتار خاک ورزی حفاظتی و 18 هزار هکتار مبارزه با علف های هرز در استان بوشهر اجرا می شود.
وی یادآور شد: دراین ارتباط برای کمک به کشاورزان 287میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش گندم برای استان تامین و توزیع شهرستانی آن نیز انجام شده است.
عمرانی با بیان اینکه در زمینه تامین کود مشکلی در استان بوشهر نداریم گفت: برداشت گندم در این استان اواخرفروردین و اوایل اردیبهشت ماه سال بعد آغاز می شود.
وی اضافه کرد: امسال به جای بیمه گندم دیم بیمه تضمین تولید در استان بوشهر جایگزین شده و تنها مزارع گندم آبی در استان بیمه می شوند.
در سال زراعی گذشته به علت خشکسالی گندمزارهای دیم استان بوشهر تولیدی نداشت و کشاورزان فقط 25 هزار و 500 تن گندم به مراکز خرید تحویل دادند که 72درصد کمتر از خرید سال 93 بود. ک/3
6047/6043

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.