کشته شدن 12 نفر در حمله به تظاهرات شهر بنغازی لیبی

به گزارش خبرگزاری فرانسه از طرابلس، همچنین 39 نفر بر اثر حمله به این تظاهرات که با حضور صدها نفر برگزار شد، زخمی شدند.
راهپیمایان به توافق پیشنهادی “برناردینو لئون» نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی در زمینه تقسیم قدرت در این کشور اعتراض داشتند.
هنوز مشخص نیست که معترضان از سوی کدام گروه مورد حمله قرار گرفتند.
هیات نمایندگی حمایتی سازمان ملل در لیبی حمله به معترضان در بنغازی را محکوم کرد و خواستار پرهیز از خشونت شد تا اختلافات سیاسی حل و فصل شود.
تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی به عنوان بهترین شانس مقابله با خیزش داعش در این کشور و قاچاق آوارگان از این کشور به اروپا تلقی می شود.
مقام های مستقر در طرابلس نیز این حمله را محکوم کردند و آن اقدام تروریستی دانستند.
سازمان ملل ماه گذشته ارتش وابسته به دولت قانونی لیبی را به مانع تراشی در مذاکرات صلح از طریق حمله به شهر بنغازی متهم کرد.
لیبی پس از سرنگونی حکومت معمر قذافی دیکتاتور معدوم این کشور در سال 2011 به ورطه هرج و مرج و ناآرامی سقوط کرد، به طوری که دو دولت موازی در آن برای تصاحب قدرت رقابت می کنند و در این میان گروه های مسلح نیز برای دستیابی به منابع عظیم انرژی به مبارزه مشغول هستند.
از سویی، ائتلافی از شبه نظامیان اوت 2014 بر طرابلس تسلط یافت و دولت قانونی لیبی را مجبور به فرار به شرق کشور کرد.
نماینده ویژه سازمان ملل 16 مهر ماه پس از یکسال مذاکرات سخت، فهرستی از اسامی افرادی برای هدایت دولت وحدت ملی را ارایه داد اما طرفین با گزینه های پیشنهادی مخالفت کردند.
خاورم**9109**1010

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.