کشته شدن دو نظامی کنگویی در درگیری با شورشیان اوگاندا

به گزارش خبرگزاری فرانسه از گوما، این درگیری در منطقه “بنی» Beni در شمال استان کیووی روی داد که به موجب آن علاوه بر کشته شدن دو نظامی کنگویی، چهار شورشی اوگاندایی نیز جان خود را از دست دادند.
ستوان مک هازوک سخنگوی عملیات مبارزه با گروه های مسلح در این باره گفت: این درگیری به کشته شدن چهار شورشی اوگاندایی و دو عضو نیروهای مسلح جمهوری دموکراتیک کنگو منجر شد. علاوه بر درگیری های امروز، چهار عضو ائتلاف نیروهای دموکراتیک اوگاندا روز دوشنبه در حمله ارتش کنگو کشته شدند .
نیروهای دموکراتیک کنگو متهم است که جان بیش از چهارصد نفر را ظرف 10 ماه گذشته گرفته است.
نیروهای دموکراتیک کنگو یک نیروی شبه نظامی اوگاندایی است که در جمهوری دمکراتیک کنگو پایگاه دارد و گفته می شود با القاعده در ارتباط است.
نیروهای دموکراتیک کنگو در اواسط دهه 90 میلادی علیه “یووری موسوینی» رییس جمهوری اوگاندا شورش کردند و بعدها در طرف کنگویی مرز مشترک این کشور با جمهوری دمکراتیک کنگو پایگاه زدند.
این نیروی شبه نظامی به غارتگری، استفاده نظامی از کودکان و تجارت غیرقانونی چوب متهم است.
آمریکا در سال 2001 نیروهای دمکراتیک متحد را در لیست سازمان های تروریستی خود قرار داد و دولت اوگاندا نیز این گروه را به ارتباط با تروریست های الشباب سومالی و القاعده متهم کرده است.
شبد**9041** 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.