کدام صنعت پیشرفته مناسب استان لرستان است؟

در ادامه این مطلب آمده است: بیکاری علاوه بر اینکه خود یک عارضه است سبب بروز عوارض متعدد دیگری می گردد از جمله بالا رفتن سن ازدواج، مشکلات روحی روانی، طلاق، خشونت رفتار، سرقت و قتل، فقر ، بیماری جسمی ، سوء تغذیه ، مهاجرت و…..
رنجی که در چهره یک بیمار سرطانی است در چهره یک پدر و مادر صاحب فرزند بیکار نیز قابل مشاهده است.
گرچه بیکاری در کل کشور وجود دارد اما در استان لرستان بالاترین است.
در حال حاضر نیازمند یک اقدام عملی هستیم برای این منظور یکی از اقدامات عملی را پیشنهاد می کنیم به این امید که مورد توجه همه تصمیم گیرندگان قرار گیرد ( روشن است که راههای دیگری هم وجود دارد).
از میان 5 صنعت پیشرفته جهان یعنی هوا فضا، برق کامپیوتر الکترونیک ، صنعت خودرو سازی، اسلحه سازی و صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی کدامیک متناسب وضعیت استان است؟
با بررسی وضعیت موجود، صنعت دارو سازی و تجهیزات پزشکی پیشنهاد می گردد.
وجود چندین کارخانه بزرگ داروسازی، دو کارخانه ساخت تجهیزات پزشکی ، دانشکده داروسازی، مرکز تحقیقات داروهای گیاهی، تربیت دانش اموختگان شیمی در حد دکتری در دانشگاه لرستان ، موقعیت مناسب جغرافیایی همه و همه زمینه را برای این صنعت فراهم می سازد.
با تغییر اندکی در نام این پروژه یعنی صنعت داروسازی، تجهیزات پزشکی ، صنایع ارایشی بهداشتی ، مواد خوراکی و اشامیدنی و در کنار انها صنایع چاپ و بسته بندی و کارخانجات ظروف سازی می توان فرصت خوبی را برای اشتغال ایجاد کرد.
صنعت خوراکی و اشامیدنی می تواند دو مزیت استان یعنی کشاورزی و دامپروری را نیز در بر بگیرد و سبب توسعه انها شود.
شنیده ها حاکی است دولت پیشنهاد داده که شهرک دارویی در استان البرز ایجاد شود .
اگر چنین است حق استان لرستان است که چنین پروژه ای در ان ایجاد شود.
جالب ان است که مقصد اصلی مهاجرین استان لرستان ( بعنوان سومین استان مهاجر فرست کشور) همین استان البرز است.
با اجرای این پروژه هم اشتغال ایجاد می شود هم از مهاجرت جلوگیری می شود.
منبع سایت لکنا

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.