کتاب نذری برای دومین بار در اهواز توزیع شد

رییس هیات مدیره کانون آموزش شهروندی برای توسعه (کاشت) در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: برنامه نذر کتاب در شب نهم ماه محرم برای دومین بار در طول دهه اول محرم در اهواز برگزار شد.
فهیمه صیادی افزود: این کانون دومین برنامه خود را در ساعت 21 منطقه حصیر آباد اهواز برگزار کرد.
به گفته وی، اولین برنامه نذر کتاب در منطقه کوی نفت اهواز در شب هفتم محرم انجام شد.
وی هدف اولیه این کانون فرهنگی را ترویج نذر فرهنگی عنوان کرد و گفت: ترویج نذر فرهنگی برای این است که به جامعه آموزش داده شود که به جای غذای نذری می توانند کتاب یا کالاهای فرهنگی دیگر را جایگزین کنند.
صیادی با بیان اینکه این کانون پیش از این برنامه اهدای کتاب در روستاهای شادگان و ایذه را اجرا کرده است، گفت: نذر کتاب در محرم و در هیات های عزاداری برای نخستین بار انجام می شود.
وی اظهار کرد: از علاقه مندان به مشارکت در این برنامه 24 میلیون ریال جمع آوری شد که بخشی از آن در برنامه های نذر کتاب توزیع شده و مابقی در برنامه های آتی این کانون توزیع خواهد شد.
رییس هیات مدیره کانون کاشت با تاکید بر اهمیت عناوین کتاب ها اضافه کرد: عناوین کتاب های برنامه نذر کتاب با استفاده از نظرات متخصصان این حوزه انتخاب شده است و هدف اصلی قشر نوجوان بوده است؛ البته کودکان و بزرگسالان نیز در این برنامه سهم داشتند.
وی ادامه داد: در این برنامه از نوجوانان خواستیم که پس از خواندن کتاب ها آنها را به دوستان خود امانت دهند.
بر اساس این گزارش، گروه کتابخوانی اهواز فعال ترین گروه کانون آموزش شهروندی برای توسعه (کاشت) است که از 2 سال پیش فعالیت های فرهنگی خود را آغاز کرده است.
ایده نوآورانه کانون کاشت متولی باعث شد که اهواز پارسال به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شود.
این کانون جلسات کتابخوانی هفتگی در اهواز برگزار می کند.
اولین برنامه نذر کتاب در شب هفتم محرم با استقبال بسیار خوب شهروندان برگزار شد.
7151/6064**1613

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.