کاهش ارزش معاملات بورس کرمانشاه

زهرا دفتری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: در مجموع 846 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 660 میلیارد ریال در شش ماه نخست امسال معامله شده در حالی که سال گذشته در این مدت 679 سهم و حق تقدم با ارزش دو هزار و 160 میلیارد ریال معامله شده بود.
وی افزود: این آمار نشان می دهد که با وجود افزایش 25 درصدی حجم معاملات؛ ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.
مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه میزان صدور کدهای معاملاتی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد کاهش داشته گفت: در شش ماه نخست سال گذشته یک هزار و 630 کد معاملاتی و در شش ماه نخست امسال یک هزارو 359 کد معاملاتی صادر شده است.
دفتری اظهار کرد: افراد برای ورود به بازار بورس نیاز به کد معاملاتی دارند و میزان صدور کدهای معاملاتی نشانگر ورود افراد جدید به بازار بورس است.
وی در ادامه اعلام کرد که 54 درصد معاملات بورس در شش ماه نخست امسال مربوط به خرید و 46 درصد آن مربوط به فروش سهم و حق تقدم بوده است.
مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه برگزاری کلاس های آموزشی را یکی دیگر از اقدامات بورس منطقه ای کرمانشاه در نیمه اول سال عنوان کرد و گفت: در این مدت 180 نفر در کلاس ها و کارگاه های بورس استان کرمانشاه حضور پیدا کردند.
دفتری توضیح داد: شرکت در کلاس های آموزشی بورس برای عموم مردم آزاد است و افراد متقاضی می توانند در آنها نام نویسی کنند.
وی گسترش تالار بورس در سطح شهر کرمانشاه را از دیگر اقدامات شاخص در شش ماه نخست امسال برشمرد و اعلام کرد: از ابتدای امسال چهار کارگذاری جدید در سطح شهر کرمانشاه ایجاد شده است.
7445/8066

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.