کانونهای مساجد جنوب کرمان و دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کنند

دبیر کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان روز سه شنبه در نشست امضای این تفاهم نامه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در جیرفت برگزار شد گفت: با توجه به لزوم توجه بیشتر دستگاه های مختلف در حوزه سلامت و کمک های بین بخشی برای ارتقای سلامت جامعه این تفاهم نامه بصورت بومی سازی در پنج ماده تنظیم شده است.
حجت الاسلام مسعود راوند تصریح کرد: در این تفاهم نامه سعی شده از ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری هفت شهرستان جنوبی در راستای کمک به فرهنگ سازی بهتر و نیز ترویج آن بین مردم استفاده شود.
وی با اشاره به وجود 400 کانون فرهنگی و هنری در جنوب کرمان بیان کرد: این کانون ها با داشتن بیش از 2 هزار نفر عضو زمینه خوبی را برای حضور کارشناسان حوزه سلامت در مساجد فراهم می کند.
وی گفت: در این تفاهم نامه از بین کانون های فرهنگی و هنری جنوب کرمان 400 نفر به عنوان سفیر سلامت مشخص و در قالب برنامه های از پیش تعیین شده تفاهم نامه فعالیت خواهند کرد.
حجت الاسلام راوند خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه به مدت سه سال اجرا می شود و پس از این مدت با کارشناسی و بررسی مدت اجرای تفاهم نامه نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت نیز بیش از پیش تقویت می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم گفت: امضای این تفاهم نامه گام بزرگی در جهت کمک به ارتقای حوزه بهداشت و سلامت جامعه و جنوب کرمان است.
اسد احمدی افزود: با توجه به فعالیت ها و خدمات خوب دولت در جنوب استان کرمان فعالیت در حوزه ارتقای سلامت جامعه هدف در این منطقه یکی از اولویت های طرح تحول نظام سلامت است که امیدواریم با همکاری کانون های فرهنگی و هنری جنوب کرمان بتوانیم رشد خوبی در این حوزه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: هر سال در جنوب استان کرمان با توجه به آمار ثبت شده معاونت بهداشتی یکصد نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند که کاهش این آمار به فرهنگ سازی نیاز دارد و حضور اعضای کانون های مساجد جنوب کرمان می تواند نقش تاثیرگذاری در خانواده ها ایفا کند.
دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب کرمان و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان فعالیت می کنند و هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب و عنبرآباد را زیر پوشش دارند.
7438/3028

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.