کارگران صنعت بیشترین دریافت کننده بیمه بیکاری در اصفهان بودند

علی اصغر دادخواه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال شاهد افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری از ۱۶هزار و ۴۰۰ نفر در اسفند ماه سال گذشته به ۱۷هزار و ۷۰۰ نفر در شهریور ماه سال جاری بوده‌ایم.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در استان اصفهان ماهیانه بالغ بر ۹ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری پرداخت می کند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون در استان اصفهان ۲۱۰ هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: این تعداد با احتساب خانواده بازنشستگان ۴۹۰ هزار نفر می شود که ماهیانه بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان استان اصفهان پرداخت می شود.

وی افزود: متوسط حقوق بازنشستگان در استان اصفهان ۱۱میلیون ریال است.

دادخواه با بیان اینکه این سازمان هیچ مشکلی در تامین منابع مالی پرداخت حقوق بازنشستگان ندارد، اظهار داشت: با اجرای طرح پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان و شناسایی همپوشانی های حقوق و مزایای آنها، سازمان گامی موثر در تحقق عدالت اجتماعی برداشته است.

وی با اشاره به پوشش ۶۵ درصدی جمعیت استان از حمایت های سازمان تامین اجتماعی، گفت: هم اکنون بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره می گیرند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران یک روز قبل به حسابشان واریز می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.