پیگیری استاندار خراسان جنوبی از مشکل بخش صنعت و معدن استان در تهران

به گزارش روز سه شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه الله خدمتگزار، در این دیدار با اشاره به ظرفیت های استان در بخش معدن، گفت: توجه به بخش معدن علاوه بر ایجاد اشتغال، ارزش افزوده فراوانی را از آن استان خواهد کرد.
وی بر جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در استان تاکید کرد و یادآورشد: توسعه فراوری معادن و توجه ویژه به این مهم علاوه بر توسعه اشتغال، موجب رونق اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار خواهد شد.
خدمتگزار همچنین به مشکل واحدهای معدنی استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر برخی واحدهای معدنی نیمه تعطیل و از حداقل ظرفیت استفاده می کنند نیاز به توجه ویژه مسئولان دارند.
استاندار خراسان جنوبی به فعالیت 300 واحد صنعتی در 9 شهرک و 11 ناحیه صنعتی اشاره کرد و افزود: به دلیل رکود فعالیت اقتصادی در گذشته تعدادی از این واحدها یا نیمه تعطیل یا با حداقل ظرفیت کار می کنند، رفع مشکل واحدها موجب ایجاد رونق اقتصادی در استان شود.
وی یادآور شد: توجه به رفع مشکل واحدهای صنعتی علاوه بر ایجاد امید در تولیدکنندگان سبب ایجاد انگیزه در سایر متقاضیان و تولیدکنندگان برای ایجاد واحدهای جدید خواهدشد.
در گزارش ارسالی از سرمایه گذاری به عنوان یکی از محورهای مشترک خدمتگزار و نعمت زاده عنوان شد و آمده است: کاهش سود تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاران و در نظر گرفتن برخی معافیت های مالیاتی از جمله مواردی است در صورت فراهم شدن به حضور سرمایه گذاران کمک خواهد کرد.
خدمتگزار، به چهار محصول راهبردی شامل زرشک، عناب ،زعفران و انار استان اشاره کرد و افزود: در کنار این محصول، خراسان جنوبی 800 گونه گیاه دارویی دارد که می تواند موجب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای روستاییان شود.
وی در ادامه به یکی از واحدهای مهم صنعت لاستیک استان اشاره کرد و افزود: تقویت این واحد و پیگیری پرداخت مطالبات کارخانه توسط شرکت های خودروسازی از جمله مواردی است در صوت تحقق علاوه بر ایجاد رونق کارخانه، موجب توسعه بیش از پیش آن خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی در سفر به تهران با مدیران عامل شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو نیز دیدار کرد.
وی همچنین خواهان مساعدت وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت بدهی واحدهای خودرو سازی به کارخانه لاستیک سازی استان شد تا این واحد با مشکل کمبود نقدینگی مواجه نشود.
استاندار خراسان جنوبی همچنین موضوع ارخانه شمش منیزیم فردوس را که در حال حاضر با مشکل مواجه است در تهران بررسی کرد.
وی توسعه صنایع و توجه به معادن را با توجه به ذخایر مناسبی که در استان وجود دارد مورد تاکید قرارداد و افزود: با توجه به خشکسالی های چندین ساله ، توسعه معادن و نیز توجه به صاحبان صنایع می تواند تا حدودی مشکل بخش کشاورزی را رفع و توسعه استان کمک کند.
وی در این دیدار به فعالیت چهار بازارچه مرزی استان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به حجم بالای مبادله کالا در بازارچه مرزی ماهیرود نیاز است تا زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه بازارچه و فعال شدن سایر بازارچه های مرزی استان فراهم شود تا بتوان از این ظرفیت مهم بیش از پیش برای ایجاد رونق و توسعه اقتصادی بهره گرفت.
در گزارش ارسالی آمده است: وزیر صنعت،معدن و تجارت نسبت به رفع تعدادی از موضوع های طرح شده در استان توسط استاندار خراسان جنوبی قول مساعد داد.ک1
2047/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.