«پنجره» از فرهنگ عزاداری می‌گوید/ رویدادهایی از هنر عاشورایی

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه “پنجره» که هر هفته به صورت مجله ای تصویری و گفتگو محور با موضوعات فرهنگی ادبی روی آنتن شبکه افق می رود، طی هفته های اخیر محرم و فرهنگ عزاداری را محور مباحث خود قرار داده است.

امروز دوشنبه چهارم آبان ماه سی و امین قسمت از برنامه “پنجره» پخش می شود که در بخش اول حاج سیداحمد صالحی خوانساری مدیرعامل مجمع الذاکرین حسینی تهران با محمود سالاری مجری برنامه گفتگو می کند و درباره آداب اقامه عزا و مداحی صحیح مطالبی را بیان خواهد کرد.

بخش دوم این برنامه با اجرای حسین قرایی به شب شعر عاشورایی شیراز اختصاص دارد که با قدمتی ۳۰ ساله در این شهر برگزار می شود.

هاشم کرونی و جعفری دو تن از بانیان این شب شعر عاشورایی هستند که در برنامه حضور می یابند.

برنامه “پنجره» در بخش “رویدادها» نیز به مناسبت های عاشورایی هفته از جمله گزارش هایی از برپایی گالری نقاشی و عکس و همچنین اقامه نماز ظهر عاشورا در دسته‌ها و هیات های مذهبی می پردازد.

“پنجره» به تهیه کنندگی رضا خوشدل دوشنبه چهارم آبان ماه ساعت ۲۲:۳۰ و تکرار آن در ساعت های ۱۰:۳۰ و ۱۵:۳۰ روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.