پنتاگون حضور گسترده تر در عراق را بررسی می کند

به گزارش پایگاه خبری هیل، مقام های آمریکایی تصریح کردند که فرماندهان نظامی این کشور چندین گزینه را طی هفته های گذشته به وزارت دفاع در این زمینه ارایه کرده اند. این گزینه ها بخشی از تلاش ها در دولت واشنگتن برای جدی تر هدف قرار دادن داعش بوده است.
براساس این گزارش، یکی از گزینه های ارایه شده همکاری نیروهای آمریکایی و عراقی است؛ گامی که منجر به حضور نیروهای آمریکایی در خطوط مقدم درگیری ها خواهد شد.
اما حتی بدون نقش مستقیم در درگیری ها، این گزینه منجر به حضور دوباره نیروهای زمینی آمریکا در عراق خواهد شد؛ گزینه ای که باراک اوباما قول داده در کمپین نظامی علیه داعش از آن استفاده نکند.
کاخ سفید بارها تکرار کرده است که نیروهای آمریکایی نقش جنگی در عراق ایفا نخواهند کرد و در درگیری های گسترده نظامی در این کشور حضور نخواهد یافت.
گزینه دومی که برای مسوولان پنتاگون ارایه شده، حضور نیروهای آمریکایی در کنار نیروهای عراقی نزدیک میادین نبرد است.
یکی از مقام های آمریکایی اعلام کرد: برخی از گزینه هایی که برای رهبران پنتاگون فرستاده شده خطرات زیادی را برای نیروهای آمریکایی در عراق به همراه خواهد داشت و نیازمند نیروهای زیادی است.
“اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا و ژنرال “جوزف دانفورد» یکی دیگر از مقام های ارشد ارتش آمریکا این فرصت را خواهند داشت تا در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در هفته جاری در مورد گزینه ها در کمپین علیه داعش صحبت کنند.
یکی دیگر از گزینه های تحت بررسی براساس اعلام یکی از مقام های آمریکا، ارسال مهمات و تسلیحات بیشتر برای ائتلاف گروه های مخالف مسلح که در حال مقابله با داعش و دولت سوریه هستند، خواهد بود.
اروپام**9234**1010

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.