پناهجویان افغان و کشورهای میزبان آنها باید حمایت شوند

به گزارش ایرنا سیوانکا داناپالا چهارشنبه شب در نشست نمایندگان کمیساریای عالی پناهندگان که در سالن ورزشی میثاق روستای سهروفیروزان شهرستان فلاورجان برگزار شد با بیان اینکه جامعه جهانی از سخاوت و مهمان نوازی ملت ایران تشکر می کندافزود: ایران در میان کشورها از نظر پذیرش پناهندگان می درخشد و حتی در سخت ترین شرایط از جمله جنگ و تحریم پذیرای آنان بود.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: وضعیت پناهندگان در ایران نمونه است و چنین سخاوتی با پناهجویان در هیچ کشور منطقه وجود ندارد.
وی افزود: امروز بحران های زیادی در سوریه، یمن، یونان و حتی کشورهای پیشرفته اروپایی درباره پناهجویان وجود دارد که جامعه بین المللی بخاطر کمبود منابع نمی تواند اقدامی برای آنان بکند.
داناپالا گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران تنها دولتی است که قبول کرده پناهجویان را تحت پوشش بیمه درمانی دولتی قرار دهد و این اقدامی بی نظیر است که مشابه آن درهیچ کجای دنیا نیفتاده است.
نماینده کمیسرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران گفت: ایران در سال های گذشته پذیرای میلیون ها نفر از مهاجران بوده است و ما هیچ گاه نتوانسته ایم از تلاش های ایران در این عرصه تشکر کنیم.
وی با بیان اینکه ما با همکاری های موثر با یکدیگر توانسته ایم کارهای مناسبی را انجام دهیم افزود: ما بدنبال آن هستیم که به مسائل کلان و گسترده ای مانند آموزش، بهداشت و شغل بیش از پیش بپردازیم.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با بیان اینکه تمرکز برنامه های ما برای بازگشت داوطلبانه اتباع خارجی به کشورشان است و در این جهت حرکت می کنیم افزود : البته تا زمانی که در داخل کشور افغانستان جاذبه برای بازگشت فراهم نشود هرگونه راه حلی به نتیجه نمی رسد.
وی با اشاره به وظایف اینچنین گروه هایی گفت: کار ما خدمت رسانی به پناهجویان است و بخش دیگر آن است که به جهانیان متذکر شویم که رفتار آنها چه نتایجی دارد.
این جلسه با حضور فرماندار فلاورجان ، مدیر کل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان وهیات نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از کشورهای آلمان ، استرالیا ، نروژ، تایلند، ژاپن و دانمارک به منظور بررسی وضعیت پناهجویان افغان در اصفهان تشکیل شد.
در این دیدار دو تیم فوتسال از پناهجویان افغان به شکل نمادین با هم مسابقه ای برگزار کردند.
7150/ت 6022

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.