پزشک فدراسیون وزنه برداری:بهداد سلیمی 6 ماه دیگر به روی تخته بازمی گردد

دکتر داود باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: متخصصان اردتوپدی روز گذشته معاینات دقیقی از بهداد سلیمی و عکسهای وی انجام دادند که نشان می دهد خوشبختانه پارگی رباط صلیبی و مینسک داخلی کامل نبوده است و متخصصان نظرشان این بود که دو رباط با ترمیم برمی گردد.
وی اظهار داشت: اگر رباط صلیبی قدامی PCL پاره می شد او هیچگاه دیگر نمی توانست به دنیای قهرمانی بازگردد و برای همیشه باید وزنه برداری را کنار می گذاشت بنابراین اکنون با یک جراحی و یک برنامه تمرینی طی 5 تا 6 ماه دیگر به ورزش بازخواهد گشت.
باقری درخصوص اینکه سلیمی برای درمان به خارج از کشور اعزام خواهد شد، اظهار داشت: برای اعزام او کمیسیونی تشکیل می شود و اگر نیازی به اعزام باشد این کار انجام خواهد شد، ضمن آنکه کمیته ملی المپیک برای کمک اعلام آمادگی کرده است.
وی درخصوص سعید محمد پور نیز گفت: خوشبختانه او نیز فیزیوتراپی را شروع کرده و آرام آرام تمرینات خود و برنامه بدنسازی را انجام می دهد و طی همین روزها تمرینات بالا تنه و کار با وزنه را نیز آغاز خواهد کرد.
رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری بیان داشت: محمد پور پارگی رباط نداشت و آرنج دستش جابجا شده بود که جااندازی شد.
وی درمورد برخی شایعات مطرح شده درمورد دوپینگ ورزشکاران از جمله بهداد سلیمی نیز گفت: برای اطلاع رسانی و روشن شدن همین موضوع برای افکار عمومی بود که فیلم مصدومیت بهداد سلیمی را منتشر کردیم چرا که فدراسیون در این زمینه با صداقت کار می کند و هیچگاه اجازه نمی دهیم ورزشکاران راهی را که درست نیست انتخاب کنند و چند هفته پیش نیز همه ملی پوشان از جمله بهداد سلیمی با حضور افسران وادا (کمیته جهانی مبارزه با دوپینگ) تست دوپینگ داد.
سلیمی عصر روز (دوشنبه) و درحالی که با آمادگی بالایی تمرینات خود را دنبال می کرد،در حرکت دوضرب و پس از درخواست مجوز قرارگرفتن پشت وزنه 262کیلوگرمی از سوی سرمربی تیم ملی ، دچار آسیب شدید در ناحیه زانو شد و بر این اساس نمی تواند در رقابتهای قهرمانی وزنه برداری سال 2015 جهان که از 29 آبان تا هفتم آذرماه در آمریکا برگزار می شود،حضور یابد.
ورزشی**1067** 1701

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.