پرادو قاچاق در سیستان و بلوچستان به نفع دولت ضبط شد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان سید مرتضی مدنی فدکی افزود: فردی که اقدام به ورود غیر قانونی خودرو تویوتا پرادو از مرز دریایی به منطقه آزاد چابهار کرده بود هنگام تردد در حوزه شهرستان خاش از سوی ماموران انتظامی توقیف و پس از انجام تشریفات قانونی پرونده وی برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی گفت: ارزش این خودرو از سوی مراجع ذیربط افزون بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شد که متخلف با جعل گواهی گمرکی اقدام به استفاده از خودروی مذکور کرده بود.
مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان خاش با تفهیم اتهام به مالک خودرو اقدام به اخذ دفاعیات از متهم کرد که وی در زمان رسیدگی پرونده هیچگونه مدارک قانونی دال بر تردد خودرو ارائه نکرده بود.
مدنی ادامه داد: شعبه تعزیرات حکومتی پس از اخذ آخرین دفاع اقدام به صدور رای مبنی بر محکومیت متخلف به میزان دومیلیارد ریال جزای نقدی و ضبط خودروی مورد نظر به نفع دولت کرد.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
8005 / 6081

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.