پدافند غيرعامل بايد در تمام سطوح مديريتی اصفهان آموزش داده شود

به گزارش خبرنگار مهر، رضا امینی پیش از ظهر شنبه در یكصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود با اشاره به گرامی‌داشت هفته پدافند غیر عامل، ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بكارگیری اصول پدافند غیرعامل در مورد طرح‌های حساس و حیاتی كشور و به وي‍ژه شهر اصفهان را امری مهم دانست و اظهار داشت: با توجه به جايگاه ويژه اصفهان در كشور باید این مساله در قالب سیاستگذاری اصلی به مدیران در تمام سطوح اين شهر آموزش داده شود.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی نیز ابراز داشت: در این روز طی سال‌های مختلف اتفاقات گوناگون و تاثیرگذاری افتاده است كه از آن جمله می‌توان به تبعید امام خمینی (ره)، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره كرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینكه ۱۳ آبان امسال هم به دلیل شرایط خاص جهان و منطقه حساسیت ویژه‌ای دارد، اضافه كرد: با حضور گسترده مردم استکبار ستیز اصفهان اوج تنفر و انزجار نسبت به آمریکا و رویکردهای مداخله جویانه آن به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به گرامی‌داشت روز فرهنگ عمومی و توجه به این اصل در كشور ایران با توجه تمدن غنی و ارزش‌های اصیلی كه دارد، ابراز داشت: فرهنگ عمومی در كشور ایران مبتنی بر اصول و معارف اسلامی است چرا كه در دین مقدس اسلام غیر از این كه افراد به یك سلسله مبانی فردی از نظر مسائل اخلاقی و فرهنگی معتقد هستند، یك سلسله قوانین و برنامه‌هایی وجود دارد كه براساس روابط اجتماعی افراد را به یكدیگر پایبند می‌سازد. اما برنامه ریزی هایی كه اسلام برای هر فرد دارد، جدا از برنامه‌هایی نیست كه برای فرهنگ عمومی یك جامعه پیش‌بینی كرده است.

امینی با بیان اینكه در جامعه ایران وقتی از دین صحبت می‌شود، تمام سطوح یعنی باورها، ارزش‌ها، هنجارها ، رفتار، عرف و شئون اجتماعی كه عناصر فرهنگ عمومی هستند، براساس تعالیم اسلامی شكل گرفته‌اند، افزود: بنابراین اصلی‌ترین مسأله فرهنگ عمومی در ایران، كمال جویی است و اندیشه‌های دینی كه وجه ارزشی دارند و بر رفتارها و مناسبات اجتماعی حاكم هستند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.