پایگاه خبری تحلیلی سفیر شوشتر:حال و هوای محرم و انتخابات شوشتر

همیشه از سوی مراجع مذهبی و مقام های مسئول به کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توصیه می شود که از طرح مباحث سیاسی و جناحی در این ایام خودداری کنند و حرمت مجلس امام حسین(ع) را نگه دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سفیرشوشتر ، همزمان با ، شب تاسوعا و عاشورا در اقصی نقاط کشور هیئت های عزاداری برگزار می شود که در این مراسم های مذهبی علاوه بر مداحی و روضه خوانی، سخنرانی های مختلفی هم در کشور صورت می گیرد.
با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان، در حالی که هنوز پنج ماه تا انتخابات مانده است، متأسفانه برخی از تریبون ایام محرم برای اهداف انتخاباتی خود استفاده می کنند.
این در حالی است که بر اساس قانون کشور استفاده ابزاری از تریبون های ایام محرم و همچنین تبلیغات زود هنگام برای انتخابات جرم محسوب می شود که باید دستگاه هایی که بر این امر در شوشتر نظارت می کنند بسیار هوشیار باشند .
به کرات مشاهده شده که نامزدهای انتخابات مجلس از شوشتر و گتوند در این جلسات سخنوری و افاضات بسیار می گویند و این فرصت را غنیمت شمرده و از کنار این اجتماعات مذهبی به راحتی نمی گذرند.
همچنین شب اول محرم امسال رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شوشتر با بیان اینکه تنور انتخابات باید گرم نگه داشته شود افزود: امسال سال منتهی به دو انتخابات مهم در سطح کشور است در کنار اینکه تنور انتخابات باید گرم نگه داشته شود اما هیئت ها نباید جولانگاه انتخابات مجلس شود.
از طرف دیگر حرمت عزاداری ایام محرم بالاتر از این موضوع بوده است که عده ای سودجو بخواهند از آنها استفاده ابزاری کرده و دست به تخریب رقبای خود بزنند.
مردم شوشتر و گتوند حتماً خود بر این موضوع واقف هستند که به کسی از هیچ فرصتی حتی روضه سرور و سالار شهیدان برای جذب رأی فرو گذار نیست اعتماد نخواهند کرد.
6037/6064

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.