پادشاه اسپانیا خواستار اجماع جهانی علیه افراط گرایی شد

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه ، فیلیپ ششم ، شرکت کنندگان این کنفرانس دو روزه را تشویق کرد تا برای دستیابی به یک اجماع جدید با هدف مقابله با بیشترین اثر ممکن علیه افراط گرایی ، تندروگرایی و خشونت که معضلی برای آینده بشریت است، تلاش کنند .
در راسم بازگشایی این کنفرانس، 200 کارشناس جهانی و 40 تن از روسای جمهوری سابق و سران سابق دولت های جهان شرکت دارند.
‘بان کی مون’ دبیر کل سازمان ملل، روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه شرکت خواهد کرد.
پادشاه اسپانیا تصریح کرد که نتیجه گیری های ‘دستور کار مادرید’ که از نشست ضد تروریستی سال 2005 به دست آمد، همچنان معتبر هستند و در این رابطه ، مهمترین نتیجه گیری این است که اقدام پلیسی و نظامی برای پیشگیری و برخورد با تنش هایی که مشوق تروریسم هستند ، کافی نیست.
وی ، بر نیاز به داشتن استراتژی با اقدامات امنیتی غیر سنتی، اقدامات هماهنگ شده سیاست خارجی و جذب بازیگران کلیدی در پیشگیری از افراط گرایی و خشونت تاکید کرد.
به عقیده پادشاه اسپانیا ، اجماع جهانی باید برای مقابله با افراط گرایی و خشونت در چارچوب احترام به ارزش های دموکراتیک و حاکمیت قانون باشد.
فیلیپ ششم یادآور شد که اسپانیا ، با وحدت ، قدرت و استقامت بر تروریسم اتا (سازمان جدایی طلب ایالت باسک )، غلبه کرد و در همین راستا ، جامعه بین المللی نیز بر تروریسم خارومیانه غلبه خواهد کرد .
شبک **اروپام *5*491** 1917

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.