ویژه برنامه باران خطبه حضرت زینب (س) در کوفه را بررسی می کند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجت الاسلام حسینعلی سعدی رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام جعفر صادق (ع) با حضور در برنامه باران به بررسی خطبه حضرت زینب (س) در کوفه می پردازد که این برنامه فردا (پنجشنبه 7 آبان ماه) به صورت زنده و مستقیم از ساعت 21:30 روی آنتن شبکه قرآن سیما می رود.
برنامه باران در طول ماه محرم به بررسی و تحلیل کلام معروف ما رأیت الاّ جمیلا از حضرت زینب (س) در نگاه به واقعه عاشورا پخش خواهد شد.
باران به تهیه کنندگی میثم ریاحی کاری از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن سیماست که در شبهای مناسبت های مذهبی و پنجشنبه ها از این شبکه پخش می شود.

** بهادر ابراهیمی در نقش حسین فهمیده به رادیو نمایش می آید
بهادر ابراهیمی از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در نمایش رادیویی رد پای سرخ به کارگردانی آشا محرابی در نقش شهید حسین فهمیده به ایفای نقش پرداخت.
این بازیگر رادیویی درباره نقش خود در نمایش رادیویی رد پای سرخ گفت: از آنجایی که برای شهدای عزیزمان ارزش بسیار زیادی قائلم ، بسیار خوشحال شدم از اینکه آشا محرابی کارگردان این نمایش رادیویی پیشنهاد بازی در نقش حسین فهمیده را به من داد.
وی افزود: بعد از پیشنهاد نقش در ابتدا با خود فکر کردم که چطور ممکن است نوجوانی در آن سن و سال بتواند برای نجات کشور از جانش بگذرد تا ما به آسایشی که امروز داریم برسیم.
این بازیگر تآکید کرد: در این نمایش دوستان و همکاران بزرگوارم که بازیگران بسیار حرفه ای اداره کل هنرهای نمایشی رادیو هستند، کمک زیادی به من در نزدیک شدن به این نقش کردند و به خصوص راهنمایی های خانم آشا محرابی کارگردان این نمایش توانست برای خلق شخصیت این شهید بزرگوار راهگشای است.
ابراهیمی گفت: متن این اثر نمایشی که مریم تاجیک نویسندگی آن را بر عهده داشته ، بی نهایت زیبا و امروزی است تا جایی که احساس کردم در آن حال و هوا نفس می کشم.

** مدیر جدید شبکه الکوثر معرفی شد
معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما سیدعباس انجام را به عنوان مدیر شبکه الکوثر منصوب کرد.
محمد اخگری در حکم انتصاب مدیر جدید شبکه الکوثر وی را به ترویج معارف اسلامی و با استفاده از ظرفیت های رسانه های نوین و پاسخ گویی به شبهات و انحرافات فکری سازمان یافته و افراطی در رسانه های جهان موظف کرده است.

** تبیین آموزه های عرفانی دعای مکارم الاخلاق
برنامه صبح نیاز رادیو معارف به شرح آموزه های عرفانی دعای شریف مکارم الاخلاق می پردازد.
حجت الاسلام حمیدرضا رضانیا، آموزه های عرفانی دعای شریف مکارم الاخلاق را در برنامه صبح نیاز رادیو معارف شرح می دهد.
دعای بیستم صحیفه سجادیه، دعای مکارم الاخلاق است که از 22 بخش تشکیل شده و به علت داشتن محتوا و مضامین عالی و ابعاد تربیتی ،توجه سالکان الی الله و عارفان را به خود جلب کرده است تا در پرتو شناخت عرفان ناب و خالص اهل بیت ع) گرفتار جریان های انحرافی عرفان واره ها نشوند.
برنامه صبح نیاز به همت گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف در تمامی ایام هفته ساعت 45 : 4بامداد تقدیم معارف جویان و بیداردلان می شود.
فراهنگ**9187**1027

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.