وقتی مسؤولان پرورش اندام استان و مشهد یکدیگر را مقصر می دانند

برعکس خیلی از رشته ها که مدیریت آن رشته معمولاً بر عهده هیأت استان است و هیأت های ورزشی در مشهد یا وجود خارجی ندارند یا اینکه اگر هم هستند، چندان کارایی و حضوری در عرصه ورزش مشهد ندارند، شرایط برای رشته پرورش اندام و بدنسازی خراسان رضوی و مشهد شرایطی خاص و البته جالب توجه است.
هیأت پرورش اندام استان زیر نظر و مدیریت نکاحی اداره می شود و از زمان حضور وی بر مسند ریاست این هیأت بجز چند ماه ابتدایی معمولاً تنش هایی بین این هیأت و هیأت پروش اندام مشهد وجود داشته و دارد.
هر چند که این تنش ها تا چندی قبل چندان آشکارا نبود، اما با اظهارات بهرام نکاحی که در نشستی رسانه ای به انتخاب مسعود بیدختی به عنوان رئیس هیأت مشهد انتقاد کرده و گفته بود، متأسفانه انتخابی که در هیأت مشهد شکل گرفت، انتخاب مطلوبی نبود و رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد از این فضایی که به وجود آمده است، اظهار ناراحتی کردند و قرار شد یک جلسه خدمت آقای صبوریان برسیم تا این مشکل را برطرف کنیم.با این اظهار نظر اختلافات بین هیأت استان و مشهد کاملا آشکار شد!

*اختلاف با شخص رئیس هیأت استان
مسعود بیدختی، رئیس هیأت پرورش اندام و بدنسازی مشهد در خصوص اظهارات نکاحی به خبرنگار ما گفت: ما در مشهد با هیأت استان و نحوه تعامل با آن مشکلی به لحاظ کاری و ارتباطات نداریم، فقط مشکلی که هست با شخص آقای نکاحی است. ایشان از وقتی که آمدند با تک رویی هایی که داشتند خیلی از سرمایه های این رشته را از پرورش اندام دور کردند و نتیجه آن ایجاد دو دستگی و اختلاف در بین خانواده پرورش اندام و بدنسازی مشهد و استان شد.
وی با اشاره به اینکه اوایل حضور نکاحی در هیأت استان به عنوان نایب رئیس در هیأت استان فعالیت داشته اظهار داشت: ابتدای حضور آقای نکاحی در هیأت استان به گمان اینکه او می تواند شرایط پرورش اندام را بهبود ببخشد در سمت نایب رئیسی هیأت در کنارش بودم، اما چیزی نگذشت که فهمیدم در همه کارها باید حرف حرف آقای نکاحی باشد و نظرهای دیگران برایش مهم نبود.
من هم چون دوست نداشتم مترسک باشم، از سمتم کنار کشیدم؛ اتفاقی که الان برای دبیر هیأت استان افتاده است و عملاً هیچ حدود اختیاراتی ندارد.

*تغییرات عامل اصلی اختلاف
بیدختی در پاسخ به این پرسش که رئیس هیأت استان مدعی شده شما از مقررات موجود در روابط بین هیأت استان و مشهد تمکین نمی کنید، گفت: باید دید برداشت ایشان از موضوع تمکین چیست؛ اگر نظر ایشان این است که با در خواستی که داشتند در ابتدای آمدنم، باید تمام مسؤولان کمیته های هیأت مشهد بر کنار شوند و افرادی که رئیس هیأت استان می گوید جایگزین شوند، من از این مورد تمکین نکردم و نمی کنم هر چند که از زمانی که این مورد مطرح شد، اختلافات بین ما و هیأت استان بالا گرفت و تا الان نیز هر کاری از دستشان بر آمده انجام دادند تا هر طور که شده فعالیت هیأت مشهد را متوقف کنند.
برای مثال هر مسابقه ای که قرار بود، برگزار کنیم، هیأت استان تا آخرین لحظه مخالفت کرده و جلو برگزاری آن را گرفته است همچنین هر کلاس آموزشی و کارگاهی هم که می خواستیم برای مربیان مشهد برگزار کنیم از طرف هیأت استان کارشکنی و مخالفت شده است.
این در حالی است که تا جایی که ما اطلاع داریم هیأت استان تا الان که 7 ماه از شروع سال می گذرد، حدود 300 نفر در کلاس های آموزشی استان شرکت کردند که چیزی حدود 90 میلیون تومان درآمد این کلاس ها از محل ثبت نام ها بوده بدون هیچ هزینه ای که هیأت برای ورزش پرورش اندام داشته باشد؛ این در آمدها کجا می رود، کسی خبر ندارد.
وی در ادامه افزود: با در آمدهایی که هیأت استان داشته در 3 سال گذشته حتی یک ریال به ورزشکاران ما که قرار بوده در مسابقات شرکت کنند پرداخت نشده است و با این روند خیلی از آن ها مجبور شدند با حمایت شهرها و استان های دیگر در مسابقات شرکت کنند.

*هیأتی که هیأت استان قبولش ندارد
بیدختی همچنین اظهار داشت: از دید آقای نکاحی هیأت پرورش اندام مشهد هیچ موجودیتی ندارد، این در حالی است که مشهد یکی از قطب های پرورش اندام کشور به حساب می آید؛ بهترین های این رشته بیشتر مشهدی هستند، ضمن اینکه تا قبل از اینکه من و همکارانم در هیأت مشهد مشغول شویم، تمام اسم و رسم هیأت مشهد در یک مهر که آن هم در دست آقای ساقی بود، خلاصه می شد! اما الان هم جا و مکان مناسبی دارد و هم افرادی با اسم و رسم و شناخته شده در آن با عنوان کمیته های مختلف فعالیت دارند که به جرأت می توانم بگویم از نفرهایی که در هیأت استان کار می کنند هم شناخته شده ترند و هم تجربه و افتخارات بیشتری دارند.

*خلأ نبود مربی در پرورش اندام مشهد
رئیس هیأت پرورش اندام مشهد در ادامه در خصوص مواردی از جمله روی آوردن بانوان به ورزش حرفه ای پرورش اندام در برخی از باشگاه های مشهد، وجود مکمل های قاچاق و غیراستاندارد و همچنین باشگاه و مربیان بدون مجوز گفت: در بحث بانوان باید بگویم هنور مورد مستندی در این خصوص دیده نشده است و ما ازآن خبر نداریم.
در مورد مکمل ها هم همیشه مباحث مختلفی وجود داشته و دارد، اما این را هم باید بگویم با نظارتی که در این مورد می شود، موضوع مکمل ها دارد به سرانجام می رسد و جلو قاچاق و فروش غیر مجاز آن گرفته می شود و نهایت اینکه چیزی حدود 1100 باشگاه در حال حاضر در مشهد فعالیت دارند که بین 700 تا 800 باشگاه آن مجوز دارند، اما در بحث مربیان باید بگویم در حال حاضر کمبود مربی مجوز دار و کلاس دیده در باشگاه ها احساس می شود و در حالی که باید حدود 5000 مربی داشته باشیم، تقریباً چیزی بین 400 تا 500 مربی مجوز دار و فعال در باشگاه های مشهد مشغول هستند که این خلأ بشدت در این مورد احساس می شود.ک/1
7496

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.